Bez napetosti: Cibona pregazila Zadar u Draženovu domu

Petar Jenjić • petak, 10.01.2020.

U utakmici 15. kola ABA lige košarkaši Cibone nisu imali nikakvih problema protiv Zadra kojeg su svladali sa 89:60...

Na otvaranju 15. kola regionalne ABA lige gledali smo dvoboj dvaju najboljih hrvatskih klubova, u kojem je potpuno izostalo bilo kakve napetosti.

Cibona je pred domaćim navijačima svladala Zadar s visokih 89:60 te mi nanijela 11. poraz ove sezone, a ujedno i prekinula niz od pet uzastopnih poraza u ovom natjecanju.

Zagrebačka momčad susret je završila sa 16 ubačenih trica iz 32 pokušaja, dok je ubacila 15 lopti za dva. Imala je i dvostruko više asistencija.

Već je u prvoj četvrtini Cibona stigla do 15 poena prednosti (17:2), a Zadar je do kraja uspio smanjiti na 26:17.

Međutim, drugu je dionicu domaćin dobio s 20:9 i otišao na okruglih 20 razlike (46:26). Gosti u nastavku nisu uspjeli doći bliže.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Ivan Novačić s 20 poena, dok je Matic Rebec dodao 16 poena i devet asistencija.

Bryon Allen predvodio je Zadar s 20 poena, a ujedno bio i jedini dvoznamenkasti kod gostiju.