EP 2020., Skupina B, 1. kolo, 10.01.2020, 20:30 h
Sjeverna Makedonija 26:25 Ukrajina
Ukrajina

Kiril Lazarov na samom kraju donio pobjedu Sjevernoj Makedoniji

Branimir Korać • petak, 10.01.2020.

Sjeverna Makedonija je u dramatičnoj završnici upisala pobjedu protiv Ukrajine s 26:25. U tijesnom dvoboju Makedonci su imali i pet golova prednosti, ali sve su prosuli i Ukrajina je bila pred osvajanjem boda...

Kroz 60 minuta Ukrajina niti jednom nije bila u vodstvu, ali na kraju je u dramatičnoj završnici mogla barem do boda protiv Sjeverne Makedonije. Ipak, u posljednjim trenucima susreta Kiril Lazarov udarcem izvana zabio je za 26:25.

Pogodak u velikoj mjeri ide na dušu obrane Ukrajine koja je jednostavno pustila Lazarova da se digne i šutira preko igrača koji jedva da se uspio "odlijepiti od zemlje". Lopta je završila u kutu za veliko slavlje Makedonaca.

Bio je to dvoboj skupine B, na papiru najslabije skupine i vjerojatno najizjednačenije. Sjeverna Makedonija napravila je odličan posao, uzela je bodove, ali morat će zaigrati na razini više ako misli napraviti više.

Igralo se na mahove, posebno u prvom poluvremenu kada su malo u prednosti bili jedni, a malo drugi da bi se na odmor otišlo uz prednost Makedonaca 13:10 nakon što je Zahar Denisov u zadnjim sekundama prvog poluvremena postigao deseti ukrajinski gol.

U 36. minuti Dejan Manaskov odveo je Sjevernu Makedoniju na 17:12, a ukrajinske minute stigle su sredinom poluvremena. S tri vezana gola smanjili su zaostatak na 21:20 i potpuno se vratili u utakmicu.

Do kraja susreta Sjeverna Makedonija u nekoliko navrata došla je do dva gola prednosti, no u zadnje dvije minute Ostrouško i Gurkovskij poravnavaju na 25:25. Ipak, Lazarov je bio precizan u posljednjim trenucima i osigurao pobjedu 26:25.

Nikola Mitrevski skupio je 15 obrana, Lazarov je postigao osam golova, a Manaskov šest. Kod Ukrajine pet golova postigao je Ostrouško.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.