EP 2020., Skupina B, 1. kolo, 10.01.2020, 18:15 h
Češka 29:32 Austrija
Austrija

Austrija na krilima sjajnog Bilyka domaćinski otvorila Europsko prvenstvo

Mihaela Bradovski • petak, 10.01.2020.

Domaćin Europskog rukometnog prvenstva Austrija svladala je u prvom kolu skupine B reprezentaciju Češke. Austrijski sastav slavio je s 32:29 uz fantastično izdanje Bilyka...

Na posljednjem treningu austrijska je selekcija ostala bez Alexandera Hermanna no njegov se izostanak iz konkurencije za susret s Česima nije pokazao kobnim.

Izabranici Aleša Pajovića tek su krajem prvog dijela bili u rezultatskom minusu. Češka je najveću prednost ostvarila minutu prije odlaska na odmor kada je za 14:12 pogodio Hrstka.

Prednost koju su držali gotovo čitavo prvo poluvrijeme Austrijanci su vratili u trećoj minuti nastavka da bi u 35. preko večeras sjajnog Bilyka povisili prednost na +2.

Izabrani sastav Češke svoju je posljednju priliku za pozitivan propustio četiri minute prije kraja pri 28:29. Božović te s dva nova pogotka Bilyk donijeli su mir svojoj vrsti u samoj završnici te je Horak 15 sekundi prije kraja tek uspio ublažiti poraz na 29:32.

Mykola Bilyk na kraju se zaustavio na 12 pogodaka uz tek jedan promašaj dok je Janko Božović postigao sedam zgoditaka. Vratarski par Eichberger - Bauer skupio je zajedničkim snagama 11 obrana.

Na drugoj je strani sa šest preciznih šuteva najuspješniji bio Jakub Hrstka dok su u potpunosti podbacili vratari Mrkva (1) i Galia (2) koji su zajedno upisali tek tri obrane iz 35 protivničkih pokušaja.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.