Nema Davisa, nema LeBrona - nema problema za Lakerse, Harden prešao 20 tisuća poena

Petar Jenjić • nedjelja, 12.01.2020.

Noćas je odigrano još pet utakmica na NBA parketima. Izdvojit ćemo novu pobjedu Los Angeles Lakersa koji su noćas igrali protiv Oklahoma City Thundera bez LeBrona Jamesa i Anthonyja Davisa, kao i pobjedu Houston Rocketsa u kojoj je James Harden prešao 20 tisuća poena...

Minnesota Timberwolvesi nisu imali šanse na gostovanju kod Houston Rocketsa koji su ih svladali sa 139:109. Do poluvremena su Rocketsi vodili sa 16 razlike (57:41), da bi ta prednost uoči zadnje dionice narasla na 26 razlike. Do kraja je samo ostalo pitanje kojom će razlikom slaviti.

James Harden predvodio je Rocketse s 32 poena, 12 skokova i osam asistencija, ali i 11 izgubljenih lopti. Isto tako postao je 45. igrač koji je stigao do brojke od 20 tisuća poena. Russell Westbrook dodao je 30 poena, šest skokova i deset asistencija.

Josh Okogie sa 16 poena, pet skokova, pet asistencija i četiri ukradene lopte predvodio je Wolvese.

Boston Celticsi lakoćom su pregazili New Orleans Pelicanse sa 140:105 uz rekordnu večer Jaysona Tatuma. Već na kraju prve četvrtine imali su vodstvo 41:24, a ostatak utakmice bio je prilično miran za Celticse koji su tako upisali 26. pobjedu sezone.

Tatum je predvodio svoju momčad do pobjede s 41 poenom i šest skokova, dok je Enes Kanter dodao 22 poena i 19 skokova.

Najbolji je kod Pelicansa bio Frank Jackson s 22 poena.

Iako su igrali u gostima kod Oklahoma City Thundera bez Anthonyja Davisa i LeBrona Jamesa, Los Angeles Lakersi lakoćom su stigli do pobjede sa 125:110. Sjajnom prvom četvrtinom već su vodili s 22 razlike (41:19), a na poluvremenu su imali i 24 poena prednosti. Thunder je uspio doći na minus 11 u kasnijoj fazi susreta, ali više nije uspio.

Lakerse je do pobjede predvodio Kyle Kuzma s 36 poena i sedam skokova, Rajon Rondo dodao je 21 poen, 12 skokova i osam asistencija.

Po 24 poena kod Thundera ubacili su Danilo Gallinari i Shai Gilgeous-Alexander (osam skokova).

Bez Joela Embiida Philadelphia 76ersi nisu uspjeli slaviti na gostovanju kod Dallas Mavericksa. Na poluvremenu su imali devet poena prednosti (50:41), ali u nastavku je uslijedio preokret. Treću dionicu Mavericksi su dobili s 32:16, a četvrtu s 36:25 za mirnu pobjedu 109:91.

U pobjedničkim redovima po 19 poena ubacili su Dwight Powell (12 skokova) i Luka Dončić (osam skokova, 12 asistencija).

Najbolji je kod Sixersa bio Tobias Harris s 20 poena i deset skokova.