EP 2020., Skupina B, 2. kolo, 12.01.2020, 18:15 h
Austrija 34:30 Ukrajina
Ukrajina

Austrija svladala i Ukrajinu, u skupini B i dalje sve otvoreno

Branimir Korać • nedjelja, 12.01.2020.

U susretu drugog kola skupine B Europskog prvenstva Austrija je igrala protiv Ukrajine i upisala pobjedu 34:30. Odradili su Austrijanci još jednu dobru utakmicu i došli do svoje druge pobjede...

Austrija je u ovom trenutku najbliže prolazu u drugu fazu natjecanja iz skupine B. Upisala je dvije pobjede i čeka s maksimalnim učinkom posljednje kolo u kojem joj je dovoljan bod protiv Sjeverne Makedonije za prvo mjesto u skupini, a može proći dalje i s nekim manjim porazom.

U dvoboju protiv Ukrajine odluka je pala u zadnjih pet minuta kada se Austrija odvojila, a do tada se vodila ravnopravna bitka u kojoj nijedna reprezentacija nije uspjela stvoriti značajniju prednost.

Prva je Ukrajina došla do dva gola prednosti sredinom prvog poluvremena kada je povela s 8:6, ali vrlo brzo uslijedio je odgovor i serijom 5:1 u narednih šest minuta Austrija je došla do plus dva. Brzo se Ukrajina vratila u egal i na odmor se otišlo s 18:17.

U drugom poluvremenu igralo se praktički gol za gol do 56. minute susreta. Kod rezultata 29:29 kreće austrijska serija, po dva gola najboljih domaćih igrača Nikole Bilyka i Roberta Webera odveli su Austriju na 33:29 i sve je bilo jasno.

Do kraja susreta ništa se nije moglo okrenuti, Ukrajina je prekinula seriju golom za minus tri, ali tek minutu i 13 prije kraja susreta što znači da je jednostavno bilo prekasno za neki preokret.

Najbolji kod Austrije bili su Bilyk s devet golova, Weber s osam i Janko Božović sa sedam. Kod Ukrajine sedam golova postigao je Kozakevič, a šest Stanislav Žukov.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.