EP 2020., Skupina B, 2. kolo, 12.01.2020, 16:00 h
Češka 27:25 Sjeverna Makedonija
Sjeverna Makedonija

Češka se vratila u život pobjedom protiv Sjeverne Makedonije

Branimir Korać • nedjelja, 12.01.2020.

Situacija u skupini B Europskog prvenstva polako se komplicira, Sjeverna Makedonija upisala je poraz 27:25 od Češke i posljednje kolo donijet će odluku o putnicima u drugi krug...

Nakon što je Sjeverna Makedonija na startu svladala Ukrajinu, a Češka izgubila od Austrije, ovaj dvoboj mogao je Makedonce praktički odvesti u drugi, a s tim raspletom Čehe ostaviti bez njega, naravno, ovisno o dvoboju između Austrije i Ukrajine.

Međutim Česi se nisu predali i upisali su pobjedu iako su u prvom poluvremenu izgledali dosta loše, posebno u fazi napada gdje su se jako mučili na postavljenu obranu.

Nakon prvog dijela Makedonci su imali vodstvo 11:9, no Česi su brzo u drugom dijelu napravili seriju 5:0, okrenuli rezultat i do kraja susreta više nijednom nisu ušli u minus.

Kod 15:14 imala je Sjeverna Makedonija priliku za poravnanje, ali loše je odradila napad i tu je krenulo češko odvajanje. S dva vezana gola Kašpareka Česi su otišli na 17:14 i mogli povećati prednost i na plus četiri, međutim izgubili su loptu.

Makedonci nisu uspjeli potpuno uhvatiti priključak, igrali su brzopleto u napadu i Češka je ipak došla do tih plus četiri i to devet minuta prije kraja krasnim golom Zdrahale.

Šansa se javila kada je isključen Vančo, a Kiro Lazarov iz sedmerca i Dejan Manaskov i Goce Georgievski s krila smanjuju na 22:21 šest i pol minuta prije kraja.

Česi su neshvatljivo griješili, radili potpune gluposti u napadu i Makedonija na pet i pol minuta prije kraja golom Manaskova poravnava.

Igralo se gol za gol sve do pogreške Makedonaca dvije minute prije kraja i Česi preko Zdrahale minutu i 20 do kraja dolaze do 26:24.

Lazarov je brzim golom smanjio na 26:25, ali 25 sekundi prije kraja Vančo s krila provlači loptu pokraj noge Mitrevskog i rješava pitanje pobjednika.

Prvi strijelac susreta bio je Kiro Lazarov s 11 golova, ali nagradu za najboljeg igrača odnio je ipak češki vratar Galia.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.