EP 2020., Skupina I, 2. kolo, 18.01.2020, 18:15 h
Španjolska 30:26 Austrija
Austrija

Austrijanci nisu izdržali, Španjolska u drugom poluvremenu osigurala pobjedu

Mihaela Bradovski • subota, 18.01.2020.

Zasad nema iznenađenja u skupini I Europskog prvenstva. Španjolska je stigla i do druge pobjede u ovoj fazi natjecanja, ovaj put stradala je Austrija s 30:26...

Drugo kolo drugog kruga unutar skupine I, nakon susreta između Bjelorusije i Češke, a prije okršaja Hrvatske i Njemačke, donijelo je dvoboj između Španjolske i Austrije. Još uvijek aktualni europski prvaci i nakon petog odigranog dvoboja ostaju na stopostotnom učinku.

Prva polovica susreta u Beču završila je s minimalnom 17:16 razlikom u korist izabranika Jordija Rivere. Iako je Španjolska u tih prvih pola sata stigla do najveće serije, 4:0 između sedme i desete minute, Austrija je preko nekoliko puta držala +1, a time i svoje nade da može parirati favoriziranim Španjolcima.

Nešto malo više od minute prije kraja Figueras je okrenuo prednost u korist Španjolske, a treba spomenuti i 26. minutu u kojoj je kod 14:13 Austrije crveni karton dobio Herburger.

Osim same razlike u kvaliteti Austriji je bolji rezultat od konačnih 30:26 odnio i velik broj izgubljenih lopti, njih 13, a Aleš Pajovič ne može biti zadovoljan niti izdanjem Bilyka i Webera koji su svoj napadački učinak sveli na 50 posto uspješnosti.

Od starta drugog dijela pa do 39. minute igralo se pogodak za pogodak, a onda je krenuo španjolski nalet. U idućih osam minuta Španjolci su stigli do 5:1 i time poveli s 25:20. Upravo se ovaj period pokazao ključnim jer odlazak na pet razlike, za sada glavni favorit za titulu, nema naviku olako prokockati.

Figueras je u posljednjoj minuti pogodio za konačnih 30:26, a austrijski je poraz mogao biti i izraženiji da nije bilo 3:0 serije Wagnera, Božovića i Huteceka.

Najviše zgoditaka u dresu Španjolske večeras je postigao Maqueda (6) dok je vratar Corrales skupio devet obrana. Kada su austrijski rukometaši u pitanju, pet je puta precizan bio Božović.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.