EP 2020., Skupina I, 2. kolo, 18.01.2020, 16:00 h
Bjelorusija 28:25 Češka
Češka

Bjelorusi upisali prve bodove u drugoj fazi natjecanja

Mihaela Bradovski • subota, 18.01.2020.

Program drugog kola skupine I otvorili su Bjelorusija i Češka, a Bjelorusi su na kraju stigli do pobjede 28:25 i ostavili Češku na nula bodova...

U susretu drugog kola Skupine I Bjelorusija i Češka tražile su svoje prve bodove kada je u pitanju druga faza natjecanja. Do punog su plijena u konačnici jedne ravnopravne utakmice stigli rukometaši Bjelorusije.

Osim početnih 0:1 izabrani sastav Jurija Ševcova tijekom čitavih je 60 minuta održavao egal, odnosno držao pogodak ili dva prednosti.

I dok se na odmor otišlo pri bjeloruskih 13:11 peta minuta drugog dijela donijela je novo poravnanje. Za 16:16 pogodio je Vančo nakon čega je uslijedio najizjednačeniji dio dvoboja.

Period igre pogodak za pogodak točno na polovici drugog poluvremena prekinuo je iz kontranapada Gajdučenko, dvije minuta kasnije Babak vraća na 22:22, a nakon što su Šilovič i Vailupov poentirali u nizu iz nove dvije brze akcije Bjelorusija je u samu završnicu ipak ušla nešto mirnija.

Tada ulovljenih +2 minutu i pol do kraja na 27:25 podigao je Šilovič, a točku na i stavio je Jurinok pogotkom s lijevog krila.

Najviše pogodaka u dresu pobjedničke vrste postigao je Vailupov, njih šest, dok su se po pet puta u listu strijelaca upisivali Karaljok, Nikulenkov i Jurinok. Na drugoj je strani sedam puta precizan bio Zdrahala.

Sve utakmice možete pratiti uživo ili pogledati naknadno samo na RTLplayu.