Chelsea i Arsenal remizirali, Kovačiću 66 minuta, Newcastle se spasio kod Evertona

Jan Šneler • srijeda, 22.01.2020.

Odigrane su prve utakmice 24. kola engleske Premierlige, a najuzbudljivije je bilo na Stamford Bridgeu gdje su remizirali Chelsea i Arsenal...

Zbog odigravanja FA kupa za vikend, engleska Premierliga odigrava se tokom tjedna. U 24. kolu, Chelsea je na domaćem terenu dočekao gradskog rivala Arsenal. Najuzbudljiviji večerašnji susret prošao je u potpunoj dominaciji domaćeg sastava koji ipak nije uspio doći do slavlja.

Prilično je nevjerojatno kako Chelsea nije uspio slaviti u susretu u kojem su dozvolili protivnicima svega dva udarca na gol. Na njihovu žalost ta dva su i ušla u mrežu. Već u ranoj fazi susreta, Callum Hudson-Odoi pogodio je prečku, a u 25. minuta bila je prijelomna za oba sastava.

Chelsea - Arsenal Rezultati uživo

Tammy Abraham izbio je sam pred vratara Arsenala, elegantno ga zaobišao, ali ga taman prije udarca ruši David Luiz. Stuart Attwell odmah je pokazao na bijelu točku i isključio brazilskog stopera. Jorginho je bio precizan iz jedanaesterca.

Dominacija domaćih se nastavila, poglavito sada kada su imali igrača više. Ipak, do drugog pogotka nisu uspjeli stići, odnosno u 63. minuti šokirao ih je odličan prodor Martinellija i pogodak Arsenala za izjednačenje. Arsenal se ponovno više povukao, a Chelsea neumorno nastavljao napadati.

U 84. minuti Cesar Azpilicueta je odlično reagirao nakon dodavanja Hudson-Odoija i pogodio za novo vodstvo Chelseaja. Činilo se da će Bluesi doći do zaslužene pobjede, ali tri minute kasnije Hector Bellerin pogađa za konačnih 2:2. Dodajmo kako je Mateo Kovačić igrao do 66. minute kada ga je zamijenio Ross Barkley.

Manchester City vratio se pobjedi nakon remija u prošlom kolu, iako ponovno ovo nije bila briljantna igra aktualnih prvaka. City je imao veliku priliku u 36. minuti, no Gabriel Jesus nije bio precizan s bijele točke. Bolju igru gosti su ipak okrunili pogotkom. U 73. minuti Sergio Aguero, koji je par minuta ranije ušao u igru, pogodio je za vodstvo i pobjedu te potvrdio kako je još uvijek jedan od najvažnijih igrača Pepa Guardiole.

Uzbudljivo je bilo i u plavom dijelu Liverpoola. Everton je imao sve u svojim rukama, ali je na kraju Newcastle izvukao remi. Domaći su poveli preko Moisea Keana u 30. minuti, a sve je dodatno pojačao Dominic Calvert-Lewin lijepim golom u 54. minuti. Činilo se da Svrake ne mogu ozbiljnije zaprijetiti domaćima, no u posljednjim trenucima pojavio se Florian Lejeune.

Nakon kornera u četvrtoj minuti nadoknade Lejeune je iskoristio gužvu u šesnaestercu i škaricama zabio za smanjenje rezultata, da bi minutu kasnije ponovno bio najspretniji u gužvi i doslovno ugurao loptu u mrežu za konačnih 2:2.

Od ostalih rezultata izdvojimo još važnu pobjedu Aston Ville protiv rivala za ostanak, Watforda, te pobjedu Bournemoutha protiv Brightona s kojom su došli na 18. mjesto i prekinuli dugi niz bez pobjeda.