Polovičan učinak Hrvata: Gojo lako protiv Argentinca, Galović poražen od Japanca

Petar Jenjić • ponedjeljak, 27.01.2020.

Polovičan učinak ostvarili su hrvatski tenisači na startu Challengera u Burnieju. Do pobjede je stigao Borna Gojo, dok Viktor Galović nije bio uspješan...

Viktor Galović poražen je odmah na startu Challengera u australskom Burnieju, a bolji je od njega sa 6:1, 7:6, nakon sat i 27 minuta igre, bio Japanaca Yuta Shimizu.

Prvi je set lakoćom otišao na stranu Shimizua koji je u drugom poveo s 5:2, a zatim imao dvije meč lopte i servis za meč. Galović je uspio izboriti tie-break, ali u 13. igri također je ostao bez prave šanse. Japanac je slavio sa 7:5.

Za razliku od Galovića, Borna Gojo bio je uspješan na startu istog turnira, a porazio je Argentinca Matiasa Franca Descottea sa 6:1, 6:3 nakon samo 58 minuta igre.

U prvom je setu dva puta oduzeo servis protivniku i izgubio samo jedan gem. Slično se odigralo i u drugom setu. Dva je puta napravio break te bez većih poteškoća zaključio meč u svoju korist.

U drugom kolu igrat će protiv Mohameda Safwata koji je bio slobodan na startu turnira.