Sjajan posao na startu: Hrvatska svladala neugodni Azerbajdžan

Branimir Korać • srijeda, 29.01.2020.

U susretu prvog kola Elitnog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, Hrvatska je u Osijeku svladala Azerbajdžan s 2:0. U drugom susretu u skupini, Rusija je bila bolja od Slovačke s čak 7:1...

Hrvatska reprezentacija u futsalu napravila je veliki korak na ostanku u životu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. U Elitnom kolu mora biti minimalno druga u skupini kako bi dohvatila barem dodatne kvalifikacije.

Prvoplasirani u sve četiri skupine Elitne runde kvalifikacija, izravno će se plasirati na Svjetsko prvenstvo, a drugoplasirani odlaze u novu rundu dodatnih kvalifikacija.

Kako je Rusija najjača reprezentacija skupine i od nje se očekuje jedno od prva dva mjesta, a Slovaci na papiru ipak najslabiji, dvoboj između Hrvatske i Azerbajdžana nekako je bio u pravom smislu riječi kvalifikacijski.

Hrvatska je golovima na početku i na kraju susreta slavila 2:0, imala je još ponešto prilika za novi pogodak i barem ranije odvajanje, ali nije zabila.

Azerbajdžan je u drugom dijelu, što je susret više išao svom kraju, sve više prijetio i Hrvatska je bila u problemima, ali ponešto je obranio Luketin, ponešto zatvorila obrana, a ponešto je ipak završilo izvan okvira gola.

Već u četvrtoj minuti Hrvatska je povela. Tihomir Novak dobro je uočio kako Luka Perić dolazi pred golom ispred čuvara, lijepo ga je proigrao, a on je plasirao loptu u mrežu.

Perić je bio jako blizu još jednom pogotku u 27. minuti kada je lopta već išla u gol, ali Azerbajdžanci u zadnji trenutak izbijaju s crte.

Odluka je pala dvije minute prije kraja kada Azerbajdžan gubi loptu u igri s igračem vratarem, a Franko Jelovčić s polovice terena poslao je loptu u praznu mrežu.

Hrvatskoj slijedi dvoboj protiv Slovačke i tu mora doći do pobjede kako bi potvrdila ova tri boda. Ako istovremeno i Rusi svladaju Azerbajdžan, u trećem kolu Rusija i Hrvatska izravno će pružiti odgovor tko će biti prvi, a tko drugi.