Liga prvaka, skupina A, 11. kolo, 08.02.2020, 18:00 h
RK Zagreb 25:26 Flensburg
Flensburg

PPD Zagreb tijesno poražen od Flensburga, Nijemci se nudili, prilika propuštena

Branimir Korać • subota, 08.02.2020.

PPD Zagreb nije uspio doći do pobjede protiv Flensburga. U prvom nastupu u Ligi prvaka nakon Europskog prvenstva Zagreb je poražen 26:25 u tijesnom dvoboju u kojem je imao prilike uzeti i nešto više, ali pogreške u ključnim trenucima i neke dvojbene sudačke odluke, prevagnuli su na stranu gostiju...

Prilika je propuštena, ali Zagreb je pokazao pomak u odnosu na prvi dio sezone. Bilo je tu još uvijek dosta pogrešaka, ali Zagreb je ipak pokazao napredak i u fazi napada i obrane te Veselin Vujović može biti zadovoljan nekim segmentima igre.

Predstavilo se i crnogorsko pojačanje Miloš Božović koji je imao dobrih i lošijih razdoblja, ali pokazao je agresivnost, pokazao je da se ne boji potegnuti, a to je ono što je Zagrebu nedostajalo ranije, posebno s vanjskih pozicija.

Flensburg ove sezone ne briljira, posebno u Europi. I u njemačkom prvenstvu igra s dosta oscilacija, a ovdje se Zagrebu nudio, griješio je, nije igrao ništa posebno, ali prilika je ostala neiskorištena.

U prvih 20 minuta igralo se potpuno ravnopravno bez ikakvih odvajanje. Obrane su igrale glavnu ulogu, teško se dolazilo do golova, a prvo lošije razdoblje Zagreba ujedno je i dovelo do prvog odvajanja. Flensburg se u završnici prvog poluvremena odvojio na 11:7, ali za mirniji odlazak na odmor pobrinuli su se Marin Šipić i David Mandić smanjivši na 11:9.

U drugom dijelu Zagreb je konstantno hvatao zaostatak. Maksimum Flensburga bio je odlazak na tri razlike, Zagreb bi uredno imao odgovor i uspio smanjiti na gol zaostatka, ali nije uspio nijednom doći do poravnanja.

U završnici susreta kod 26:25 prvo je bez razloga vraćen napad Flensburgu nakon što nije zabio Jurecki, srećom Nijemci ga nisu iskoristili i Zagreb je u zadnju minutu ušao s loptom. Na šut se podigao Matej Hrstić, ali nije zabio.

Flensburg nije mogao držati loptu do kraja i 16 sekundi prije kraja Johannessen ne zabija te Zagrebu ostaje dosta vremena za zadnji napad. Međutim Nijemci osam sekundi prije kraja rade prekršaj, Zagreb pokušava izvesti deveterac u čemu je ometen, suci dopuštaju da vrijeme istekne i Flensburg odnosi pobjedu.

Ničim Nijemci nisu impresionirali, nisu pokazali da su toliko bolji koliko su skuplji od Zagreba čak ni kada se gledaju obje njihove utakmice.

Ovdje su ih predvodili Marius Steinhauser sa sedam golova i Göran Johannesen s pet. Kod Zagreba Marin Šipić zabio je osam golova, a David Mandić šest.

Ovim porazom lagano blijedi i zadnja nada Zagreba da bi mogao nekim čudom do šestog mjesta u skupini i prolaska dalje. Flensburg je pak prekinuo niz od pet uzastopnih poraza.