Zimski sportovi

Meillard do prve pobjede, Zubčić do 12. mjesta u paralelnom veleslalomu

Petar Jenjić • nedjelja, 09.02.2020.

Filip Zubčić osvojio je 12. mjesto u paralelnom veleslalomu, a do pobjede je stigao Švicarac Lois Meillard...

U prvoj vožnji 1/16 finala zaostajao je šest stotinki za Lucasom Braathenom, da bi u drugoj nadoknadio zaostatak i sa stotinkom prednosti prošao dalje.

U osmini finala vožena je samo jedna utrka. Hrvatski skijaš vozio je u crvenoj stazi, a bolji je od njega bio Talijan Simon Maurberger koji je slavio s 34 stotinke sekunde. U konačnici je završio na 12. mjestu.

Do svoje prve pobjede u karijeri stigao je Švicarac Loic Meillard koji je slavio u finalu protiv sunarodnjaka Thomasa Tumlera s 25 stotinki prednosti. Treći završio Nijemac Alexander Schmid.

Podsjetimo, hrvatski skijaš jutros je imao 11. vrijeme kvalifikacija čime je izborio nastup među 32 koja se bore za bodove.