Nexe u četvrtfinalu SEHA lige unatoč porazu u uzvratu protiv Eurofarma

Branimir Korać • srijeda, 12.02.2020.

Nexe je izborio prolaz u četvrtfinale SEHA lige iako je poražen u gostima kod Eurofarm Pelistera 24:22. Prvi susret u Našicama okončan je 23:20 za hrvatskog predstavnika i ovo je bilo dovoljno za prolaz...

Nexe je zadržao prednost iz Našica i izborio nastup u četvrtfinalu SEHA lige. Prvi susret u Našicama potvrdio je kako to neće biti jednostavan zadatak za Nexe, Eurofarm je pružio jak otpor, ali kvaliteta je na kraju ipak presudila.

Nakon 23:20 u Našicama gdje je Eurofarm mogao čak i do boljeg rezultata, Našičane je dalje odveo i tijesan poraz 24:22. Moglo se u završnici zakuhati, ali Nexe je izdržao i nije dopustio domaćinu da dođe do uvjerljivije pobjede.

Odlično je Nexe krenuo i poveo s 4:1, sve je bilo dobro do desete minute kada Našičani ulaze u krizu koja traje dobrih sedam minuta, a domaćin serijom 4:0 preuzima vodstvo. U završnici prvog poluvremena Eurofarm je prvi put pobjegao na tri gola prednosti i tako dostigao onaj zaostatak iz Našica.

Dugo je u drugom dijelu ta razlika balansirala između tri i četiri razlike što nije baš oduševljavalo Našičane i njihove navijače. Ipak sredinom drugog dijela Nexe veže dva pogotka preko Kevića i Etera te smanjuje na 19:17.

Na ulasku u zadnjih deset minuta Eurofarm je imao 21:18, ali onda ulazi u loše razdoblje, Nexe radi seriju 3:0 i poravnava na 21:21. U završnici susreta preko Jotića i Đukića domaćin je pobjegao na 24:22, ali kada Jotić nije pogodio u sljedećem napadu, postalo je jasno da Eurofarm neće imati dovoljno vremena i da će Nexe u četvrtfinale.

Završilo je 24:22, a Jotić je s pet golova predvodio domaćina. U gostujućem sastavu Tomislav Severec postigao je također pet golova dok je Moreno Car skupio 11 obrana.

U četvrtfinalu Nexe će igrati protiv Vardara koji se polako osipa i treba vidjeti u kakvom će sastavu uopće doživjeti te susrete.