Real Sociedad slavio u prvom ogledu, Mirandes još uvijek ima šanse

Jan Šneler • četvrtak, 13.02.2020.

U prvom susretu polufinala između Real Sociedada i Mirandesa, do slavlja je došla domaća momčad, ali još uvijek ništa nije odlučeno. Drugoligaš se i u prvom susretu dobro držao...

Iako se očekivalo kako će Real Sociedad imati nešto lakši zadatak u polufinalu protiv drugoligaša Mirandesa, domaći sastav nije se proslavio u ovom susretu. Do pobjede je stigao, ali rezultatom 2:1 što još uvijek ostavlja puno prostora Mirandesu da u drugom susretu dođe do prolaza.

Domaći nisu uspjeli nametnuti svoj ritam igre i od početka opasno pritisnuti. S druge strane treba reći i kako su gosti vrlo motivirano ušli u utakmicu pokazavši kako mogu parirati prvoligašu. Real Sociedad je rano došao do vodstva, već nakon devet minuta kada je s bijele točke pogodio Mikel Oyarzabal.

Real Sociedad - Mirandés Rezultati uživo

Ipak, početno slavlje nije donijelo neki novi pogodak u gostujućoj mreži. Dapače, u 39. minuti Matheus Aias zabija za izjednačenje. Domaći su se vrlo brzo pribrali i nakon samo tri minute spretni Martin Odegaard ponovno vraća prednost domaćem sastavu. Sada je Real Sociedad nešto bolje reagirao i do kraja poluvremena imao još nekoliko dobrih prilika, ali se gostujući vratar iskazao.

U nastavku susreta nismo vidjeli toliko uzbuđenja kao u prvom dijelu, ali su obje momčadi imale nekoliko lijepih prilika. Preciznosti je ipak nedostajalo tako da se rezultat više nije mijenjao. Ipak, s obzirom na aktivni rezultat i činjenicu da je Mirandes pokazao kvalitetu, uzvratna utakmica mogla bi biti iznimno uzbudljiva.