Vodeni sportovi

Jug slavio i na Savi te praktički osigurao prvo mjesto, Mladost se kasno probudila

Mihaela Bradovski • petak, 14.02.2020.

Vaterpolisti Juga stigli su do pobjede u susretu 11. kola regionalne lige. Bio je to važan dvoboj i izravna bitka za prvo mjesto, a dobili su je vaterpolisti Juga koji su tako i drugi put ove sezone u ovom natjecanju svladali Mladost...

U Dubrovniku je bilo glatkih 14:10 za Jug koji je u tom susretu bio puno bolji i bilo je jasno da će Mladost jako teško nadoknaditi taj zaostatak i preuzeti prvo mjesto. Nakon prve četvrtine svi su postali svjesni toga.

Mladost je uspavano ušla u susret i izuzev gola Luke Bukića za 1:1, nije napravila praktički ništa za četvrtinu i pol. Osjetila se nesigurnost u igri domaćina, nedostajao je kapetan Ivan Marcelić što je definitivno odmoglo.

Jugaši su bili raspoloženi u napadu i koristili su prilike koje su se ukazale pa su tako na polovici druge četvrtine imali vodstvo 5:1. Tu se ukazala nada domaćinu koji je s tri uzastopna pogotka smanjio na 5:4, ali brzo prima dva pogotka preko Obradovića i Merkulova te Jug ponovno bježi na 7:4.

U nastavku susreta Jug je u dva navrata imao i četiri gola prednosti, a Mladost je u zadnje tri i pol minute uspjela smanjiti na konačnih 10:9, ali nije imala priliku za poravnanje. Ova pobjeda riješila je borbu za prvo mjesto, ono pripada Jugu koji će tako s najbolje pozicije krenuti u borbu za titulu.

Najbolji kod Juga bili su s po dva gola Loren Fatović i Daniil Merkulov dok su kod Mladosti po dva gola postigli Lovre Miloš, Luka Bukić i Konstantin Harkov.