HT Prva liga, 22. kolo, 15.02.2020, 17:30 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Igor Pajač (Zelina), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Vedran Đurak (Sisak)
Samuel Emem Eduok 14' (11m)
Hajduk

Slaven Belupo kaznio Hajdukove promašaje i s igračem više otišao do pobjede

Branimir Korać • subota, 15.02.2020.

Igor Tudor upisao je prvi poraz otkako se vratio na klupu Hajduka. Na gostovanju u Koprivnici kod Slaven Belupa izgubio je 2:1, a pobjedu domaćinu donio je Ivan Krstanović golom u 88. minuti...

Slaven Belupo i Hajduk odigrali su očekivano zanimljivu utakmicu, domaćin je htio potvrditi kako vrijedi više od trenutnog plasmana, a Hajduk je tražio bodove za nastavak sjajnog niza te učvršćivanje druge pozicije. U konačnici puno zadovoljniji bili su domaćini koji su slavili 2:1 u dramatičnoj završnici.

Već u 12. minuti prvo veliko uzbuđenje. Naime na rubu kaznenog prostora, u samom kutu, dogodio se dvoboj između Božića i Jaira, Hajdukov Brazilac je pao, a Pajač je dao loptu domaćinu. Ubrzo je stiglo upozorenje iz VAR sobe, Pajač je pogledao snimku i odlučio promijeniti odluku te Hajduku dosuditi kazneni udarac koji neobranjivo realizira Samuel Eduok.

Domaćin nije potonuo kada je pao u zaostatak već je nastavio tražiti pogodak. U 20. minuti opasno je zaprijetio preko Stipe Bačelić-Grgića, a prijetio je opasno i na drugoj strani raspoloženi Bassel Jradi, ali lopta nije htjela u gol. I onda potez koji je usmjerio dvoboj. U 37. minuti Stanko Jurić nepotrebno zarađuje drugi žuti karton.

U završnici prvog poluvremena Slaven Belupo je došao do poravnanja, Lulić je ubacio s desne strane, obrana Hajduka zaboravila je Bačelić-Grgića koji glavom šalje loptu u mrežu.

U drugom dijelu nastavilo se s dobrom igrom, a Koprivničanci su bili sve ambiciozniji nakon što su ostali s igračem više i već na startu drugog dijela zaprijetili su preko Glavčića, na drugoj strani opasan je bio Jairo, a u zadnjih pet minuta slijedi odluka.

U 86. minuti prvo je Jairo sam išao prema Filipoviću pa odlučio pronaći Bassela čiji pokušaj na prazan gol u zadnji tren blokira Paracki. Nakon ubačaja iz kornera odlično je pucao Vučur i zatresao vratnicu, a kada Hajduk nije iskoristio te prilike, uslijedila je kazna na drugoj strani, Krstanović je opalio s 20 metara i pogodio za pobjedu.

Koprivničanci su izdržali do kraja susreta i upisali su pobjedu 2:1 u susretu u kojem je i Hajduk jednako tako mogao do sva tri boda. Igor Tudor nije nastavio stopostotan niz, upisao je prvi poraz na klupi Hajduka od povratka.