Ipak polovičan učinak: Matija Pecotić poražen u 1. kolu Bergama

Petar Jenjić • ponedjeljak, 17.02.2020.

Matija Pecotić nije se uspio plasirati u drugo kolo Challengera u Bergamu. Francuz Hugo Grenier slavio je u dva seta sa 7:5, 6:3...

Za razliku od Nina Serdarušića, do pobjede na startu Challengera u talijanskom Bergamu nije stigao Matija Pecotić koji je poražen u dva seta.

Bolji je od hrvatskog tenisača bio Francuz Hugo Grenier koji je slavio sa 7:5, 6:3 nakon sat i 33 minute igre. Bio im je to prvi međusobni dvoboj, a u drugom kolu igrat će protiv sunarodnjaka Huga Gastona.

I hrvatski i francuski tenisač spasili su po dvije break šanse protivnika u prvom setu. Ipak, kod vodstva 6:5 Grenier koristi ukupno četvrtu set loptu.

Jedan break bio mu je dovoljan kako bi stigao do pobjede. Poveo je s 3:1, a hrvatskom tenisaču nije dopustio nijednu break šansu u cijelom setu.