Nino Serdarušić uspješno startao na turniru u Bergamu

Petar Jenjić • ponedjeljak, 17.02.2020.

Challenger u Bergamu uspješno je krenuo za hrvatske tenisače. Nino Serdarušić u prvom je kolu bio bolji od Rusa Ivana Gakhova...

Ovog tjedna u talijanskom Bergamu igra se teniski Challenger turnir na kojem nastupa i Nino Serdarušić. Hrvatski tenisač uspješno je odradio svoj nastup u prvom kolu.

Serdarušić je svladao ruskog predstavnika Ivana Gakhova sa 6:3, 7:5 nakon sat i 32 minute igre. Tako je u drugom međusobnom dvoboju stigao do druge pobjede.

U prvom setu vidjeli smo samo jedan break, i to odmah na početku. Serdarušić je poveo s 3:0, zatim spasio dvije break šanse protivnika te zaključio set u svoju korist.

Drugi je set bio jako izjednačen, a kod vodstva 5:4 ruski tenisač imao je tri set lopte na servis Serdarušića. Međutim, hrvatski tenisač uspio se izvući, napraviti break u sljedećem gemu, a zatim odservirati za pobjedu.

U drugom kolu čeka ga puno teža prepreka, prvi nositelj Lorenzo Giustino iz Italije, trenutno 154. tenisač svijeta.