PPD Zagreb oprostio se od Europe, Parižani ozbiljno odradili posao

Branimir Korać • nedjelja, 01.03.2020.

Rukometaši PPD Zagreba nisu uspjeli ostvariti čudo u Parizu, poraženi su od domaćina 37:26 i oprostili su se od Europe. Puno toga moralo se poklopiti da bi Zagreb u ikojoj mjeri bio konkurentan...

Nada je trajala i Zagrebaši su se zaputili prema Parizu sanjajući i tražeći čudo, međutim realnost je bila drugačija. Razlika u kvaliteti između PPD Zagreba i PSG-a je uistinu ogromna i bilo je dovoljno da Parižani odrade tek kraći period susreta ozbiljnije i čvršće pa da se odvoje.

Nekoliko lošijih napada Zagreba odmah je kažnjeno odvajanjem i stvaranjem razlike, Zagreb se uspio u drugom poluvremenu trgnuti i smanjiti na minus tri, ali nakon toga opet je PSG zaigrao ozbiljnije i priči je bio kraj.

Nešto manje od 15 minuta u prvom dijelu gosti su bili u rezultatskom egalu i dobro su se držali, ali nakon što je Zagreb poveo sa 6:5, PSG je prebacio u brzinu više, u pet minuta napravio seriju 5:0 i preuzeo kontrolu nad rezultatom.

Prednost Parižana do odlaska na odmor iznosila je i sedam golova te je Zagreb tek u zadnjoj minuti prvog dijela uspio smanjiti na 17:12.

Pet golova razlike i ovakav protivnik na drugoj strani, bilo je već tada jasno kako u Zagrebu mogu polako početi razmišljati o nastavku sezone bez Lige prvaka. Međutim i Parižani su od krvi i mesa pa su se i oni lagano opustili što je moglo biti bolje iskorišteno.

Zlatko Horvat iz sedmerca je smanjio na 19:16 u 35. minuti, no kratko je trajalo to zadovoljstvo, PSG je još jednom pritisnuo gas i otišao ekspresno na šest razlike.

Do kraja susreta razlika je otišla i na dvoznamenkastu i Zagreb se okreće domaćim obavezama kao i onima u SEHA ligi. PSG ide u osminu finala.