Liga prvaka, skupina A, 14. kolo, 26.02.2020, 19:00 h
Flensburg
Flensburg 29:26 Celje Pivovarna L.
Celje Pivovarna L.

Flensburg u završnici pobjegao Celjanima, PPD Zagreb u Parizu traži osminu finala

Branimir Korać • četvrtak, 27.02.2020.

PPD Zagreb ostaje u igri za prolaz u osminu finala i jasno je da ga pobjeda vodi dalje. Flensburg je u prvom susretu posljednjeg kola grupne faze bio bolji od Celja 29:26 i pružio priliku Zagrebu...

Prvi od dva uvjeta koja se moraju poklopiti da PPD Zagreb prođe u osmini finala Lige prvaka, je ispunjen. Zagreb mora u zadnjem kolu slaviti u Parizu protiv jedne od najboljih momčadi današnjice, PSG-a, a ta pobjeda ništa mu ne bi značila da je Celje ostalo neporaženo u Flensburgu.

Domaćin je ipak odradio svoj dio posla i slavio je protiv Celja 29:26 i to je ostavilo prostor Zagrebu. U Parizu će trebati čudo, realno, razlika u kvaliteti je velika i samo srčan nastup uz savršen dan cijele momčadi možda može pružiti nekakvu šansu. Loša vijest za Zagreb je da i PSG traži pobjedu kako bi potvrdio drugo mjesto u skupini.

U Flensburgu je domaćin ozbiljno pristupio susretu iako je znao kako mu pobjeda donosi napredak na ljestvici samo ako Aalborg na svom parketu ne svlada Elverum koji je jedini otpisan i nema šanse za osminu finala. Bez obzira na to Flensburg je odigrao ozbiljnu utakmicu i zasluženo je slavio.

Od početka susreta vodila se ravnopravna borba da bi domaćin tek u završnici poluvremena uspio prvi put doći do tri gola prednosti. Uz tri gola Zachariassena i jedan Steinhausera serijom 4:1 zaključio je prvo poluvrijeme.

U drugom dijelu održavali su domaćini prednost sve do 12 minuta prije kraja kada se uporno Celje vratilo u susret i golom Matica Grošelja poravnalo na 23:23. No tada kreće serija Flensburga 5:0 koja lomi susret i odlučuje pobjednika.

Završilo je 29:26, gosti su se dobro borili, ali kada je trebalo prelomiti susret, stvari su otišle na stranu Flensburga.

U domaćem sastavu Johannes Golla postigao je osam golova dok je Anders Zachariassen dodao pet. Kod gostiju Klemen Ferlin upisao je 14 obrana, a po šest golova dodali su Tim Cokan i David Razgor. Josip Šarac postigao je dva pogotka.