HT Prva liga, 25. kolo, 03.03.2020, 17:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Marjan Tomas (Vladislavci), Kruno Šarić (Županja)
3:0 Slaven Belupo
Slaven Belupo

Slaven bez šanse u Kranjčevićevoj, Lokomotiva uvjerljiva u drugom poluvremenu

Matej Kačan • utorak, 03.03.2020.

U prvom susretu 25. kola HT Prve hrvatske nogometne lige Lokomotiva je na svom terenu uvjerljivo svladala gostujući Slaven Belupo s 3:0...

Jednosmjernu utakmicu i uvjerljivu pobjedu Lokomotive smo vidjeli u popodnevnom susretu početka 25. kola HT Prve lige. Lokosi su dominirali i u prvih 45 minuta, no unatoč sjajnim prilikama je gostujuća momčad na odmor nosila bod. Te sreće nisu bili u drugom dijelu gdje je Lokomotiva bila mnogo preciznija te je slavila s 3:0.

Susret je od samog početka krenuo dominacijom i pritiskom domaćina. Nakon prvih 15-ak minuta ispitivanja snaga i stezanja obruča oko Slavenove obrane su počela uzbuđenja. Nakon što Tuci nije stigao do lopte nakon dobrog ubačaja iz slobodnog udarca, najveću šansu ne koristi Fran Karačić.

On je sjajnim udarcem testirao gostujućeg golmana s nekih 20 metara, ali mu je lopta odsjela na gredi i centimetri su Lokomotivu dijelili od vodstva eurogolom. Samo sedam minuta kasnije puca Lirim Kastrati, ali je Ježina siguran.

Već u 29. Tuci ima zicer s ruba peterca nakon akcije po desnoj strani, ali Ježina opet sjajno brani. Prvi dio i njegova uzbuđenja su završila s jedinom i najboljom šansom Slavena u 40. minuti. S ruba peterca je pucao Ivan Krstanović, ali je i Ivo Grbić siguran pa su junaci prvog poluvremena vratari.

Drugo poluvrijeme je počelo slično kao i prvo, s 15 minuta mirne igre. No u 60. minuti se napokon otvorilo domaćinu, a junak je Myrto Uzuni koji je na 11 metara natrčao na povratnu loptu nakon akcije po desnoj strani te nije imao težak posao matirati Ježinu.

Samo dvije minute kasnije je Lokomotiva udvostručila vodstvo. Veliko pojačanje Slavena slavnog imena Jeffren Suarez je ispao tragičar jer je nespretnim uklizavanjem u pokušaju čišćenja poslao loptu u svoju mrežu nakon sjajne kontre i zicera Lokomotive.

Ostao je takav rezultat do same završnice u kojoj je Božo Mikulić igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a precizan je s bijele točke bio Mario Budimir. Lokomotiva je tako upisala četvrtu pobjedu u nizu te se s 43 boda odvojila od Osijeka na četiri boda prednosti. Slaven je ostao sedmu s 23 boda.