Vodeni sportovi

Važna pobjeda Mladosti, Žapci na korak od četvrtfinala Lige prvaka

Jan Šneler • utorak, 03.03.2020.

U 10. kolu LEN Lige prvaka, zagrebačka Mladost uvjerljivo je slavila kod Hannovera i time došla vrlo blizu nastupa na završnom Final Eight turniru...

Nakon očekivanog poraza u prošlom kolu od Ferencvarosa, zagrebačka Mladost slavila je u 10. kolu LEN Lige prvaka kod Hannovera. Uvjerljivom pobjedom (12:18), Žapci su došli vrlo blizu nastupa na završnom turniru.

Mladostaši su dobro otvorili susret, poveli s 2:0, no njemački sastav uspio je do kraja prve četvrtine iskoristiti igrača više i doći do izjednačenja. Hannover je na početku druge dionice susreta nakratko i poveo s 3:2, no bilo je to sve od domaćih.

Mladost je počela igrati sve bolje, čak i puno bolje u napadu i već na poluvremenu je imala lijepu prednost od tri pogotka (9;6). U trećoj četvrtini Žapci rade veliku razliku i praktički dolaze do pobjede. U jednom trenutku imali su vodstvo od 13:7 i prave napetosti je nestalo.

Hannover je serijom 3:1 uspio doći na "samo" četiri pogotka zaostatka u posljednjih osam minuta, ali Mladost nije dozvolila nikakvo iznenađenje te je na kraju slavila s 18:12. Najbolji su kod Mladosti bili Lovre Miloš i Luka Bukić koji su postigli po četiri pogotka, dok je vratar Jerko Jurlina skupio 14 obrana.

Kod Hannovera, Aleksandar Radović postigao je četiri pogotka.