Šakić i Bilan dobri u porazima svojih ekipa

Matej Kačan • četvrtak, 05.03.2020.

U prvim susretima osmine finala košarkaške Lige prvaka hrvatski košarkaši nisu bili momčadski uspješni, ali su ubilježili zapažene individualne nastupe...

U ludom susretu je prednost domaćeg terena u osmini finala Lige prvaka ispustio Dinamo Sassari Mire Bilana. Nakon što je na poluvremenu gubio s čak 15 razlike od Burgosa je Sassari sve nadoknadio sjajnom trećom četvrtinom da bi opet prosuo utakmicu u završnici.

Tragičar je bio Dyshawn Pierre koji je 46 sekundi do kraja imao dva bacanja za izjednačenje na 82:82, ali je promašio jedno. Nakon što je Earl Clark podigrao na 84:81 je Pierre imao tricu za produžetak, ali je promašio te Burgos iz Italije ide s pobjedom.

Marco Spissu je kod poraženih ubacio 17, a 15 je dodao Bilan koji je šutirao 7/11 za dva i 1/2 s linije slobodnih bacanja za 27 minuta, a tome je dodao i pet skokova. 30 je kod pobjednika ubacio bivši igrač Cedevite Vitor Benite.

Ništa uspješniji na momčadskom planu nije bio ni Željko Šakić čiji je Lietkabelis uvjerljivo izgubio na gostovanju kod Zaragoze. Ni nadoknađenih sedam razlike u posljednjoj dionici nije bilo dovoljno za išta više od približavanja gostiju na konačnih devet poena zaostatka i 76:67 za španjolsku ekipu.

Pobjednike su s po 14 poena vodili D.J. Seeley i Dylan Ennis, dok je Šakić osobnu satisfakciju pronašao u 18 poena (3/7 za dva, 3/6 za tri, 3/4 bacanja) s kojima je u 27 minuta bio prvo ime gostiju.

U ostalim susretima su svi domaćini opravdali svoju prednost terena. Türk Telekom je u Ankari svladao sunarodnjake iz Bešiktaša s 89:78, dok je Hapoel u Jeruzalemu nadigrao Peristeri s 91:78. Dijon nije imao problema s Nižnjim te je slavio s 88:73, a AEK je usprkos dobroj seriji Bonna izdržao do 92:85 pobjede. Drugi susreti su na rasporedu 10. i 11. ožujka.