Tabak i Radić do pobjede u Bjelorusiji, domaćin čvrsto na dnu

Branimir Korać • subota, 07.03.2020.

U sklopu VTB lige poljska Zielona Gora gostovala je kod Tsmokija u Minsku i upisala pobjedu 80:73 te tako domaćina zabetonirala za dno ljestvice...

Ivica Radić i Žan Tabak proslavili su osmu pobjedu u VTB ligi. Zielona Gora je kod Tsmokija u Minsku slavila 80:73 i tako došla do omjera 8-11 dok Bjelorusi ostaju na dnu ljestvice sa samo četiri pobjede.

Poljaci su zasluženo slavili, imali su kontrolu nad rezultatom od početka do kraja susreta te nisu dopustili Tsmokiju da ozbiljnije zaprijeti.

Zadnje vodstvo na susretu domaćin je ima na kraju prve četvrtine kada je vodio 17:16, ali Zielona Gora je napravila seriju 11:2 i posve okrenula stvari u svoju korist.

Tony Meier je kod gostiju ubacio 21 poen uz pet skokova, George King 12 poena uz 11 skokova, a Radić je za 17 minuta ubacio deset poena (5/12 za dva) uz pet skokova.

Kod Tsmokija Andrei Stabrouski upisao je 20 poena (5/7 za tri), a Robert Lowery dodao je 14 poena uz devet asistencija.