Toulouse i dalje prikovan na dno, Nice bolja od Monaca

Jan Šneler • subota, 07.03.2020.

Odigrano je pet utakmica 28. kola francuske Ligue 1, a kako sada stvari stoje prilično je izvjesno da sljedeće sezone Toulouse seli u niži rang...

Vrlo uzbudljiva bila je večer u francuskom nogometu. Svih pet susreta su završili pobjedom domaćina, a najzanimljivije je bilo u ogledu Nice i Monaca koji je odlučen na samom kraju susreta.

Nice je s 2:1 svladala Monaco i to nakon što su gosti iz Kneževine prvi došli do vodstva. Igrala se 32. minuta kada je Wissam Ben Yedder izbio sam pred domaćeg vratara i efektno ga lobao za 0:1. Svega par minuta kasnije Monaco je mogao dotući domaće, ali Stevan Jovetić pogađa prečku.

U drugom dijelu Nice se probudila i već u 59. minuti Kasper Dolberg zabio je za 1:1. Djelovalo je kao da će susret završiti bez pobjednika, ali je domaćima pomogao Jovetić u 86. minuti. Nepotrebno i zakašnjelo startao je na centru, s obje noge uklizao protivniku i zaradio izravni crveni karton.

Krenula je opsada Nice i zasluženi pogodak u sudačkoj nadoknadi. Dolberg je iskoristio nepažnju obrane te lijepo poentirao pored nemoćnog vratara za konačnih 2:1. Danijel Subašić nije branio za Monaco te je proveo susret na klupi za pričuvne igrače.

Dijon je pobijedio Toulouse i dodatno ih prikovao za samo dno ljestvice. Vodeći pogodak za domaće postigao je Hamza Mendyl u 40. minuti, ali se Toulouse brzo vraća i minutu kasnije Quentin Boisgard zabija za 1:1.

U nastavku Dijon ipak dolazi do slavlja i to pogotkom Naifa Aguerda iz 53. minute. Lovre Kalinić još uvijek je van terena te nije branio za goste, a njegova momčad sada zaostaje čak 16 bodova za sigurnim 17. mjestom.

U dvoboju sredine tablice, Angers je s 2:0 svladao Nantes. Sve se odvilo u drugom dijelu u kojem su domaći postigli oba pogotka. Strijelci su bili Antonin Bobichon te Romain Thomas. Nantes je puno pokušavao, imao svoje prilike, ali nisu uspjeli doći do željenog pogotka. Mateo Pavlović bio je svih 90 minuta na domaćoj klupi za pričuve.

Metz je pak svladao Nimes koji se nalazi u zoni za ispadanje, točnije mjestu koje vodi u dodatne kvalifikacije. Rano su poveli domaći, već nakon sedam minuta pogodak je postigao Opa Nguette. Početkom nastavka gosti se vraćaju golom Lucasa Deauxa, no na samom kraju, u 81. minuti John Boye zabija za 2:1 i donosi tri boda Metzu.

Konačno, Reims je zadržao peto mjesto na ljestvici pobjedom protiv Bresta. Nije se radilo o prekrasnoj utakmici, ali pogodak El Bilala Tourea iz 37. minute bio je dovoljan za slavlje domaćih. Dodajmo kako je Brest imao priliku u 29. minuti, ali je Alexandre Mendy promašio kazneni udarac.