Prvijenac Maxwella Acostyja za prve bodove Anyanga ove sezone

Mihaela Bradovski • srijeda, 27.05.2020.

Donedavni napadač Rijeke Maxwell Acosty "otvorio je račun" u Južnoj Koreji i stigao je do prvog pogotka u dresu novog kluba...

Maxwell Acosty uoči nastavka sezone u HT Prvoj ligi, prije nekoliko mjeseci napustio je Rijeku i preselio u južnokorejskog drugoligaša Anyang.

Početak sezone nije bio najbolji, u prva tri kola Acosty je imao punu minutažu, ali njegov Anyang nije uzeo niti bod. Ipak, nakon tri poraza, stigla je prva pobjeda.

U četvrtom kolu Anyang je gostovao kod Seoula i upisao pobjedu 2:0. Upravo Acosty bio je strijelac prvog pogotka u 59. minuti, a Uzbekistanac Gijosov u 81. minuti iz kaznenog udarca postavio je konačnih 2:0.

U sljedećem kolu Anyang ide u goste Jeonnamu koji je trenutno četvrti na ljestvici, ne zna još za poraz, ali ima čak tri remija.