Crveno-plavi visoko svladali Bijele u drugom trening susretu na Poljudu

Sportnet, Branimir Korać • subota, 30.05.2020.

Nogometaši Hajduka odigrali su u petak popodne drugu međusobnu trening utakmicu u sklopu završnih priprema za ponovni početak sezone.

Trener Igor Tudor i ovaj put podijelio je igrače u momčadi s bijelim i crveno-plavim dresovima, a odigrana su dva poluvremena po 45 minuta. Nakon odigranih 90 minuta Crveno-plavi slavili su s uvjerljivih 5:0.

Prvu veliku priliku vidjeli smo u 5. minuti utakmice kada je Bassel Jradi proigrao Marija Čuića na lijevu stranu, a mladi veznjak Bijelih nije uspio sa sedam metara iskosa svladati Josipa Posaveca koji mu je odlično zatvorio kut. Odmah u sljedećem napadu na suprotnoj strani uzvratili su Crveno-plavi, Jakov Blagaić je poslao sjajan ubačaj za Miju Caktaša koji je bio usamljen na 10 metara, međutim lopta mu je malo prešla preko noge zbog čega nije uspio zatresti mrežu.

Hajdukov kapetan zatim je 14. minuti uputio je opasan udarac 18 metara, ali prošlo je pored vrata, da bi već u sljedećem napadu opet zaprijetio Blagaić koji je iskosa krenuo na Marina Ljubića, pokušao ga je svladati lobom, no vratar Bijelih vrškom prstiju odbio je u korner.

Bolju igru Crveno-plavi kapitalizirali su u 18. minuti susreta. Jakov Blagaić ubacio je iz slobodnog udarca s lijeve strane, a najviši u suparničkom šesnaestercu bio je Stanko Jurić koji glavom pogađa za 1:0.

Blizu izjednačenja Bijeli su bili u 30. minuti kada je Jradi primio loptu na 13 metara okrenut leđima, a zatim uputio odličan udarac iz okreta koji je završio u vanjskom dijelu mreže. Na drugoj strani stopostotnu priliku za 2:0 propustio je Blagaić. Strijelac Jurić ga je u 39. minuti odlično proigrao, izašao je veznjak Bijelih sam pred Ljubića, a njegov udarac s 15 metara na koncu je prošao pokraj desne vratnice.

Na samom kraju prvog poluvremena vidjeli smo još jednu šansu Crveno-plavih. Blagaić je presjekao dodavanje Bijelih na centru, proslijedio je Jairu koji idealno vidi Juranovića kako utrčava u prostor po desnoj strani. Pucao je Juranović iskosa, Ljubić je odbio loptu na vrh šesnaesterca do Blagaića koji je iz prve potegao, ali vratar Bijelih pročitao je njegovu namjeru i po drugi put u ovoj akciji spasio svoju mrežu.

Već u trećoj minuti nastavka su Crveno-plavi povećali vodstvo. Caktaš i Blagaić su lijepom kombinacijom izbacili obranu Bijelih nakon čega vratar Ljubić malo kasni i ruši Blagaića, a sudac Duje Strukan pokazuje na bijelu točku. Najstrožu kaznu sigurno je realizirao Jairo i povisio na 2:0 da bi u 58. minuti susreta vidjeli još jedan pogodak na istoj strani. Ovaj put u režiji Josipa Juranovića koji je iskoristio pogrešku obrane Bijelih i nakon solo prodora efektnim udarcem pogodio pored nemoćnog Ljubića.

U 59. minuti Eduok se sjurio u suparnički šesnaesterac, silovito je tukao s 15 metara, ali Posavec je bio spreman na njegov udarac tako da ni iz ove prilike Bijeli nisu uspjeli doći do smanjenja vodstva. Zato Crveno-plavima realizacija nije bila upitna. Nedugo nakon prilike Bijelih, Dolček je na suprotnoj strani primio jednu dugu loptu iza leđa obrane i precizno pogodio u bliži kut za 4:0.

Isti igrač na sličan način zabio je u 73. minuti za 5:0, primio je loptu na 18 metara i nakon solo prodora lijepo zabio u gornji desni kut, a do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Strijelci: 0:1 Jurić (18.), 0:2 Jairo (48.-11m), 0:3 Juranović (58.), 0:4 Dolček (61.), 0:5 Dolček (73.)

BIJELI: Ljubić, Dellova, Radić, Simić, Tahiraj, Brnić, Nejašmić, Jradi, Čuić, Kreković, Eduok.

Još su igrali: Vučur, Jakoliš, Čolina

CRVENO-PLAVI: Posavec, Vušković, Ismajli, Mujakić, Hamza, Juranović, Dolček, Jurić, Caktaš, Blagaić, Jairo.

AUTOR: HNK Hajduk