Hrvati zabijali u Sloveniji, Jakirovićev Maribor potopio Bravo

Mihaela Bradovski • subota, 30.05.2020.

Dio slovenskih klubova odradio je generalne probe uoči nastavka sezone. Najuvjerljiviji je bio Maribor koji je pregazio Bravo...

Jakirovićev Maribor upisao je uvjerljivo pobjedu u generalnoj probi uoči nastavka sezone. Protivnik je bio Bravo koji je pregažen sa 6:1.

Trostruki strijelac bio je Vancaš dok su po jedan gol dodali Vrhovec, Bajde i Zahović. Jedini strijelac za goste bio je Brekalo.

Inače na odmoru je na semaforu stajalo 1:1, a u drugom poluvremenu Bravo je doživio potop.

Špiro Peričić kod domaćina je odigrao prvo poluvrijeme, a kod gostiju u drugom dijelu je zaigrao Roko Baturina.

Prvoligaš Tabor iz Sežane teško je poražen od vodećeg drugoligaša Kopra s 5:1. Ako se veže taj poraz uz onaj od ND Gorice 4:1, također drugoligaša, Tabor nema baš previše razloga za zadovoljstvo uoči nastavka sezone.

Jedini pogodak za Tabor dao je hrvatski internacionalac Mario Babić, a za goste su strijelci bili Meštrić dvaput te po jednom Vršić, Čirjak i Šolaja.

I u dvoboju Celja i Triglava zabijali su Hrvati. Celje je slavilo s 2:1 zahvaljujući golovima hrvatskih internacionalaca.

Pogotke ze domaćine postigli su Ivan Božić i Dario Vizinger dok je jedini strijelac za Triglav bio Luka Majcen.

Rudar iz Velenja s 3:0 je svladao Jadran Dekane, a tu je točku na i golom u 77. minuti stavio Josip Filipović.