Napoli osvojio Kup Italije nakon lutrije jedanaesteraca

Jan Šneler • srijeda, 17.06.2020.

U finalu Kupa Italije odigranom na rimskom Olimpicu, Napoli je nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca svladao Juventus i došao do svog šestog naslova u povijesti...

Lutrija jedanaesteraca odlučila je pobjednika Kupa Italije. U finalnom susretu koji je u regularnom dijelu završio bez pogodaka, nakon raspucavanja do naslova je došao Napoli svladavši Juventus s 4:2.

Regularni dio susreta prošao je vrlo mirno. U prvom dijelu Juventus je bio konzistentnija momčad premda je dvije odlične šanse imao upravo Napoli. U 23. minuti Lorenzo Insigne pogodio je stativu, a isti igrač mogao je u 42. minuti matirati Gianluigija Buffona, no nije bio precizan.

Juventus je držao posjed lopte u svojim nogama, ali prilika je stvarao jako malo, što je i odlika Juventus od kada ga je preuzeo Maurizio Sarri. U nastavku susreta, Napoli je igrao sve bolje, a na samom kraju susreta imali su dvije sjajne prilike koje je Buffon uspio obraniti.

Napoli - Juventus Rezultati uživo

U raspucavanje je prvi ušao Juventus, no udarac Paula Dybale brani vratar Alex Meret. S druge strane Insigne je bio precizan. Drugi jedanaesterac izveo je Danilo i to prilično loše jer je njegov silovit pokušaj otišao daleko iznad vrata.

Do kraja su kod Napolija precizni bili Matteo Politano, Nemanja Maksimović i Arkadiusz Milik, dok Meret nije uspio zaustaviti pokušaje Leonarda Bonuccija i Aarona Ramseyja. S ukupnih 4:2, Napoli je došao do naslova pobjednika Kupa Italije, šestog u svojoj povijesti čime je preskočio Milan na vječnoj ljestvici.

Ujedno je to i prvi trofej Napolija od 2014. godine kada su također osvojili Kup Italije. Također, Gennaro Gattuso je osvojio svoj prvi naslov u trenerskoj karijeri.