HT Prva liga, 30. kolo, 20.06.2020, 18:55 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Duje Strukan (Split), Goran Perica (Šibenik), Hrvoje Radić (Split)
Mirko Marić 68'
Osijek

Uspavanka u Zaprešiću pripala Osijeku, Slavonci zasjeli na drugu poziciju

Jan Šneler • subota, 20.06.2020.

Osijek je u 30. kolu HT Prve lige došao do teško izborene pobjede protiv Intera u Zaprešiću i barem privremeno zauzeo vrijedno drugo mjesto na tablici...

Tomislav Mazalović
67'
32
Mihael Benčić
72'
17
Oussama Zamouri
78'
Ivica Kulešević

Premda se radilo o susretu koji je bio vrlo značajan za obje momčadi, malo toga smo vidjeli u ogledu 30. kola HT Prve lige između Intera i Osijeka. Na kraju je do slavlja stigao Osijek koji nastavlja borbu za europska natjecanja, dok se Inter sve više udaljava od ostanka.

Prvo poluvrijeme prošlo je u dominaciji Osječana premda pravih i izglednih prilika nismo vidjeli. Imali su kontrolu nad posjedom gosti, ali sve njihove pokušaje domaća obrana glatko je rješavala. Ako se i dogodio neki propust u Interovoj obrani, Osječanima je nedostajalo preciznosti u završnici.

U nastavku susreta dobili smo ipak nešto bolju igru. Prvi je ozbiljno zaprijetio Osijek, no u 60. minuti udarac Petra Bočkaja s petnaestak metara odlazi pored gola. Niti minutu kasnije na velikom ispitu je s druge strane bio Ivica Ivušić koji je spriječio dobar pokušaj Komnena Andrića.

Vjerojatno i najizgledniju priliku gosti su imali u 63. minuti kada je Talys pogodio okvir gola. Ipak pet minuta kasnije pao je pogodak. Talys je sjajno uposlio Mirka Marića, a trenutno najbolji strijelac HT Prve lige odlično reagira i pogađa za 0:1.

Inter je mogao doći do izjednačenja par minuta kasnije, ali ovoga puta sreća je spasila Osijek. Ivan Mamut lijepo je pucao, ali njegov udarac zaustavlja vratnica. Do kraja susreta većih prilika više nije bilo i Osječani sretno odlaze kući. Interu predstoji ključan susret u borbi za ostanak jer u sljedećem kolu gostuju kod Varaždina. Osijek će u goste Dinamu.