Marko Karamarko strijelac, Žalgiris zaustavio lidera

Branimir Korać • nedjelja, 21.06.2020.

Litavci su odigrali susrete petog prvenstvenog kola, a više nijedna momčad nije stopostotna. Vodeća Suduva na svom travnjaku odigrala je samo 1:1 protiv drugoplasiranog Žalgirisa...

U prva četiri kola litavskog prvenstva nije upisan nijedan remi, u svim usretima dobili smo pobjednika, a onda su u petom kolu momčadi to odlučile nadoknaditi pa su sve remizirale.

Remi je tako viđen i u utakmici kola u kojoj je vodeća Suduva ugostila Žalgiris. Dvoboj je okončan 1:1 čime je Suduva zadržala tri boda prednosti upravo nad Žalgirisom.

Gosti su stigli do prednosti u 36. minuti kada je nakon ubačaja s desne strane najviši u skoku bio Marko Karamarko i poslao loptu u mrežu. Ivan Kardum bio je na toj lopti, ali ona mu je pobjegla u mrežu.

Sve do 95. minute gosti su držali tri boda u rukama, a onda Thomas Salamon dolazi do lopte pred golom Žalgirisa i snažnim udarcem je posprema pod gredu.

Ivan Kardum, Andro Švrljuga i Josip Tadić odigrali su cijelu utakmicu kao i Karamarko na drugoj strani.