Werder remijem uz golove kod Heidenheima ipak ostao u Bundesligi

Matej Kačan • ponedjeljak, 06.07.2020.

Nogometaši Werdera su nakon 0:0 na svom Weser stadionu ipak odigrali efikasniju utakmicu u gostima kod Heidenheima. Završilo je 2:2 i time Werder ipak ostaje u Bundesligi uz mnogo drame u završnici...

Nogometaši i navijači Werdera ipak mogu slaviti ostanak u Bundesligi. Nakon mnogo drame i čupanja, Werder je u gostima ipak s golovima remizirao s drugoligašem Heidenheimom koji će taj status i zadržati. Dugo je Werder imao 1:0, a završilo je 2:2.

1. FC Heidenheim - Werder Bremen Rezultati uživo

Ostao bi Werder u Bundesligi i s rezultatom iz prve faze susreta i prije drame u završnici jer je Norman Theuerkauf autogolom u četvrtoj minuti gurnuo svoju momčad u provaliju od efektivno dva gola zaostatka zbog gola u gostima Werdera.

Mogao je Werder riješiti sve u prvih deset minuta i u prvom poluvremenu u kojem je bio mnogo bolji, ali je do poluvremena ostalo 1:0, a u drugom dijelu domaćin uspostavlja ravnotežu na terenu. No nije bilo golova do same završnice, a u 85. kreće ludnica.

Tobias Mohr je udarcem iz daljine pogodio stativu, a na odbijanac je natrčao Tim Kleindienst koji loptu posprema u režu za 1:1 i Heidenheimu ostaje još pet minuta i nadoknada za drugi gol i promociju.

No u sudačkoj nadoknadi se dogodilo upravo suprotno jer je Fin Batels pronašao Ludwiga Augustinssona koji pogađa za 2:1. To je rezultat kojim je Werder praktički ostao u ligi jer je u četvrtoj minuti nadoknade bilo nemoguće da Heidenheim postigne dva gola.

No uspio je postići bar jedan jer je u sedmoj minuti nadoknade sviran penal koji je Kliendienst realizirao za 2:2, ali je to bio i posljednji događaj na susretu i Heidenheim ipak nakon hrabre borbe ostaje u drugoligaškom društvu.

Ovaj je susret označio i kraj jedne velike karijere. Claudio Pizarro odlazi u igračku mirovinu nakon 24 godine profesionalnog nogometa, a u Njemačkoj je od 1999. godine uz dvije godine prekida u Chelseaju.

41-godišnji Peruanac nažalost nije dobio minutažu, a za Werder je igrao u tri navrata uz ukupno sedam sezona te je ukupno za momčad iz Bremena postigao preko 100 pogodaka.