Premiership, 36. kolo, 17.07.2020, 21:00 h
West Ham 3:1 Watford
Watford

Vrlo važna pobjeda West Hama, Watford u velikim problemima

Branimir Korać • petak, 17.07.2020.

U zadnjem susretu 36. kola Premier lige West Ham je svladao Watford s 3:1 i tako praktički osigurao ostanak u ligi i sljedeće sezone...

West Ham je pobjedom protiv Watforda 3:1 praktički osigurao ostanak u elitnom engleskom društvu i sljedeće sezone.

Bio je to obostrano važan dvoboj, obje momčadi nalazile su se na tri boda od zone ispadanja i bilo je jasno kako pobjeda jedne ili druge praktički ostavlja u ligi. Na kraju su slavili domaćini s 3:1 i ostavili Watford u velikim problemima.

Dodatni problem za Watford je raspored, u zadnja dva kola igra protiv Manchester Cityja kod kuće i Arsenala u gostima, a to nisu susreti za koje može reći da tu računa na bodove. Iz tog razloga ovdje mu je čak i više trebala pobjeda jer baš i nema previše prostora za čupanje, ali sada će morati ostati barem jednom neporažen.

Već u šestoj minuti West Ham je poveo golom Michaila Antonija koji igra u sjajnoj formi. Došao je do odbijene lopte u 16 metara i iz okreta iskosa svladao je Bena Fostera.

U desetoj minuti već je bilo 2:0. Bowen je ubacio s desne strane, na drugu vratnicu iz drugog plana dolazi Tomaš Souček i glavom zabija za 2:0.

Sjajno prvo poluvrijeme domaćina krasnim golom zaključio je Declan Rice koji je opalio s 22-23 metra i pogodio poluvisoko u suprotni kut.

Sve što je Watford uspio napraviti u drugom dijelu je smanjenje zaostatka i to u samom startu preko Troya Deeneyja koji je bio na pravom mjestu nakon sjajnog prodora i pogođene stative Abdoulayea Doucourea.

Ostalo je 3:1, gosti su napadali i tražili smanjenje zaostatka, ali domaćin je ipak zadržao prednost.