Junak pobjedom i u drugom susretu izborio Drugu HNL

Branimir Korać • nedjelja, 19.07.2020.

Sinjski Junak vraća se u Drugu HNL. U kvalifikacijama za Drugu ligu bio je bolji od Marsonije iz Slavonskog Broda s ukupnih 3:0...

Već nakon prve utakmice u Slavonskom Brodu, sve je bilo jasno. Junak je tamo slavio s 2:0 i stavio pred Brođane pretežak zadatak iako ih treba pohvaliti za borbu i želju te što nisu odustajali unatoč nepovoljnom rezultatu.

U prvoj utakmici Sinjani su bili vrlo ubojiti i znali su iskoristiti svoje prilike. Drugi dvoboj donio je pragmatičniji nastup domaćina koji nije imao razloga za jurnjavu i čuvao je rezultat.

I u takvoj postavci imao je Junak prilika, ali nije ih iskoristio u prvom dijelu kada su i gosti počeli prijetiti što je više vrijeme prolazilo.

Prva prava velika prilika viđena je u 51. minuti pred golom Junaka kada je Mišić bio na ziceru, ali nije ga realizirao. Runje je sjajno reagirao i tako nastavio s odličnim nastupima još iz Broda.

Marsonia je preuzela kontrolu u potpunosti, ali jalovo je napadala, a onda je Junak u 80. minuti stigao do pogotka. Loptu je u kaznenom prostoru dobio Stipe Barać i poslao ju je u mrežu.

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao i Junak je izborio prolaz u Drugu HNL. Drugog putnika dat će nedjeljni dvoboj na Kantridi gdje Opatija gočekuje Mladost iz Petrinje. Prvi susret završio je 0:0.