Milan 5:1 Bologna
Bologna

Milan pregazio Bolognu, Rebić opet strijelac

Matej Kačan • subota, 18.07.2020.

Susret Bologne i Milana u 34. kolu talijanske Serie A brzo je ispao jednosmjerna ulica pa su domaći Rossoneri slavili s uvjerljivih 5:1 uz novi pogodak Ante Rebića...

Rast Milana nije više nikakva novost, ali odlika velikih ekipa je da gaze i ove manje. Ovo što Milan pokazuje nakon uspješne turneje protiv ekipa iz vrha sigurno spada u sferu sigurnog gaženja Parme, a sad i Bologne pa s pravom možemo kazati da je ovaj Milan nakon korone prava europska ekipa. Najnovija pobjeda je stigla kod kuće protiv Bologne koja praktički nije ni "prešla centar" te je na polovici Milana zabljesnula tek da puta. Sve ostalo je bilo samo izmjenjivanje prilika ispred gostujućeg gola i "Tantalove muke" za gostujućeg vratara Skorupskog.

Milan - Bologna Rezultati uživo

Završilo je 5:1, a moglo je biti i uvjerljivije, posebno nakon brzopoteznih 2:0 u prvih 25 minuta. Već u šestoj i sedmoj prijete Ante Rebić i Theo Hernandez, ali je Skorupski bolji. No brzo će obojica doći na red.

Već u desetoj su baš oni kombinirali po lijevoj strani, a Hernandez šalje povratnu u 16 metara. Loptu tamo propušta Zlatan Ibrahimović te ona dolazi do Alexisa Saelemaekersa koji elegantno pogađa mrežu s 13 metara za 1:0.

Nije Milan tu stao, već se probudio i Hakan Calhanoglu i gađa dva puta, u 14. i 17., ali nije precizan. No Turčin je došao do zadovoljštine u 24. kad koristi veliku grešku Skorupskog, siječe njegovo dodavanje i zabija za 2:0.

Mogao se Rebić upisati u asistente u 36. minuti, ali Franck Kessie gađa u stativu, a istom igraču u 43. opet brani Skorupski. Malu nadu Bologni daje Takehiro Tomiyasu u smiraj prvog dijela kad sa 16 metara fantastično gađa sam gornji lijevi kut Donnarumminih vrata i skida paučinu za 2:1.

Nije dugo trajala nada jer u prvih 12 minuta drugog dijela Milan dolazi do 4:1. Prvo je Calhanoglu pronašao Bennacera koji radi solo trk i sjajno gađa pod rašlje Skorupskom, a u 57. se u strijelce upisuje i Rebić.

Ibrahimović ga je uposlio lijepim dodavanjem u prostor na sedam metara, a Hrvat je miran u završnici. Nastavila se nakon toga opsada gostujućeg gola, ali i izmjene i razbijanje ritma pa se na kraju igra kao da svi čekaju kraj.

No prije kraja je Milan imao nešto za reći još jedan put, u nadoknadi kad je kontru povukao Rafael Leao koji pronalazi usamljenog Calabriju, a ovaj pogađa lijevom uz stativu za najuvjerljiviju pobjedu Milana ove sezone.

Milan je šesti s 56 bodova, s bodom manje od pete Rome, dok sedmi Napoli ima tri boda i utakmicu manje. Bologna je sigurna 10. u sredini ljestvice i nema natjecateljske opasnosti ni motiva za manje i više. Rebić je iz igre izašao u 87. minuti.