Juventus 2:1 Lazio
Lazio

Ronaldo riješio Lazio u tri minute, Juventus na milimetar do titule

Matej Kačan • ponedjeljak, 20.07.2020.

Još samo milimetri dijele nogometaše Juventusa od obrane titule naslova prvaka Serie A. Nakon pobjede nad Lazijom, Juventus ima osam bodova ispred Intera četiri kola do kraja prvenstva...

Središnji susret 34. kola Serie A bio je i onaj posljednji, odigran u Torinu. Prije korona pauze su Juventus i Lazio bili u mrtvoj utrci za prvo mjesto, ali je nakon pauze Juventus odjurio te ima "Scudetto" u džepu nakon 2:1 pobjede nad Rimljanima.

Bila je to prava čvrsta utakmica dva jaka protivnika koja u prvom poluvremenu nije ponudila golove, ali je dala po dvije velike šanse na svakoj strani i podjednaku igru. Juventus je najbliže golu došao u 11. minuti kad Alex Sandro glavom gađa stativu.

Juventus - Lazio Rezultati uživo

Mogao je Ciro Immobile u 44. do gola, ali je iz dobre situacije pucao pored gola pa se na poluvrijeme ide s 0:0. No početkom drugog dijela je Juventus u samo tri minute "ubio" utakmicu i pobjegao na 2:0.

U 48. branič Lazija ulazi u blok udarcu Cristiana Ronalda, ali ga lopta pogađa u ruku točno oko crte kaznenog prostora, a nakon VAR provjere je Juventusu dodijeljen jedanaesterac. Siguran je bio Ronaldo, a već u 54. je 2:0.

Obrana Lazija je nesmotreno izgubila loptu na centru, osvojili su je zajedničkim snagama Paolo Dybala i Ronaldo te su sami jurnuli na gol. Dybala je poslužio Ronalda, a ovaj zabija zicer u praznu mrežu za dvostruko vodstvo.

Teško je Lazio došao do zraka nakon takvog šoka pa još po šansu imaju Ronaldo i Dybala, ali posljednjih 10 minuta pripada Rimljanima. U 82. je penal dobio i Lazio, a siguran je bio Immobile za 2:1, a nakon toga kreće opsada gola domaćina.

No gola do kraja nije bilo i Juventus je izdržao te ga samo formalnosti dijele od devetog naslova prvaka u nizu jer Inter zaostaje osam, a Atalanta devet bodova četiri kola prije kraja prvenstva. Lazio je upisao četvrti poraz u zadnjih pet susreta te je četvrti.