Liverpool i City završili Premier ligu sa stilom

Matej Kačan • nedjelja, 26.07.2020.

U posljednjem kolu Premier lige su odigrane i četiri utakmice koje rezultatski nisu odlučivale o sudbinama klubova, pa su bile vrlo opuštene i efikasne. Posebno to vrijedi za Manchester City...

Na pozitivnoj noti će svoju sezonu u Premier ligi završiti nogometaši Manchester Cityja. City je siguran drugi, igrao je protiv Norwicha koji je već odustao i matematički ispao iz lige pa su nogometaši mogli igrati slobodno i bez pritiska.

Dobro je to došlo igračima iz Manchestera koji su fenjeraša poslali u Championship s pet golova u torbi. Skoro je Norwich i poveo, ali je Hernandezu poništen pogodak zbog zaleđa. No tad kreće dominacija Cityja, a sve otvara Gabriel Jesus u 11. minuti.

Do poluvremena je već 2:0, a strijelac je igrač utakmice Kevin de Bruyne. Belgijac je u mrežu pospremio asistenciju Kylea Walkera, a sam se u asistente upisao u 79. minuti kad je pronašao Raheema Sterlinga za 3:0.

Samo četiri minute kasnije je i 4:0, a strijelac je Riyad Mahrez koji je dobro pucao s 14 metara nakon odbijanja lopte između de Bruynea i obrane. Sjajni Belgijac je u 90. minuti došao i do svog drugog gola i to sjajnim udarcem s ruba 16 metara koji je kirurški precizno ušao u mrežu od stative.

Iako se već u prvoj minuti našao u zaostatku, do pobjede je stigao i Liverpool. Prvaci su gubili 1:0 pogotkom Dwighta Gaylea nakon samo 50 sekundi igre nakon što je obrana Liverpoola zaspala pri slobodnjaku na centru.

No do poluvremena je već 1:1, a strijelac je Virgil van Dijk glavom nakon ubačaja Oxlade-Chamberlaina. Preokret je donio Origi u 59., a konačnih 3:1 postavlja Sadio Mane u 89. minuti.

Dvoboj sredine tablice su odigrale dvije momčadi u oprečnim formama, a u stilu je sezonu završio Southampton. Sveci su kod kuće okrenuli Sheffield koji je dugo bio hit lige, ali na kraju završava deveti.

Sheffield je poveo preko Lundstrama u 26. minuti, a preokret je Southamptonu donio sjajni Che Adams s dva gola u 50. i 71. Konačnih 3:1 djelo je Dannyja Ingsa iz penala u 84. minuti.

Opušten susret bio je i onaj Burnleyja i Brightona. Obje ekipe su odavno osigurale sredinu tablice pa pobjeda Brightonu neće značiti ništa, ali je lijepo završiti slavljem. Strijelci su za pobjednika bili Bissouma i Connolly, dok je 1:1 pri kraju prvog dijela postavio Wood.