Spal 1:3 Fiorentina
Fiorentina

Letica i Badelj završili sezonu na klupama, Fiorentina u završnici do pobjede

Matej Kačan • nedjelja, 02.08.2020.

Nedjelja je posljednji dan duge i mučne sezone Serie A, a prvi susret dana su odigrali fenjeraš Spal i Fiorentina. Posljednja momčad lige je na oproštaju od Serie A upisala novi poraz...

Iako je držao remi do same završnice, Spal ipak neće osvojiti ni počasni bod na svom oproštaju od Serie A. Posljednja momčad lige je kod kuće ugostila Fiorentinu te je u završnici pala i dozvolila Violama pobjedu i 49 bodova na koncu sezone.

Mogao je Spal do vodstva u 17. minuti, ali je fantastičan udarac Salim Faresa s ruba 16 metara odsjeo na gredi. Nakon toga kreće mnogo bolje razdoblje Fiorentine koje je okrunjeno u 30. minuti kad je Federico Chiesa uposlio Alfreda Duncana, a ovaj zabija za 1:0.

Izjednačio je Spal u 39. minuti kad je Valoti nanizao dvojicu i poslao povratnu loptu na 11 metara gdje D'Alessandro iz prve u skoku sjajno gađa za 1:1 koji stoje i na poluvremenu, ali i sve do 89. minute.

SPAL - Fiorentina Rezultati uživo

Tada na scenu stupa Erick Pulgar koji golom i asistencijom rješava susret. Prvo je u 89. izveo korner iz kojeg je Kouame glavom donio vodstvo Fiorentini, a u četvrtoj minuti nadoknade je sam realizirao penal za konačnih 3:1.

Spal je tako ostao zadnji s 20 bodova, dok se Fiorentina popela na 10. mjesto s 49 i čeka rasplet ostalih susreta. Hrvatski nogometaši Karlo Letica i Milan Badelj su svoje sezone završili na klupama svojih momčadi.