Liga prvaka mladih, Četvrtfinale, 18.08.2020, 18:00 h, Nyon, Colovray Sports Centre
Suci: Glenn Nyberg (Švedska), Mahbod Beigi (Švedska), Andreas Söderqvist (Švedska)

Mihaela Bradovski • utorak, 18.08.2020.

Benfica je i protiv Dinama pokazala svu svoju snagu i zašto je jedan od favorita za osvajanje Lige prvaka mladih. Slavila je 3:1 u susretu u koji je Dinamo dobro ušao, ali Portugalci su odličnim kretanjima u napadu uspjeli doći do preokreta.

Dino Kapitanović
46'
14
Fran Tomek
62'
16
Lukas Parger
64'
18
Bartol Barišić
70'
12
Nikola Čavlina
90'+3'
Tomas Araujo
49'
15
Henrique Jocu
65'
16
Ronaldo Camara
66'
18
Luis Lopes
78'
17
Samuel Pedro
78'
Luis Castro

Modri su otputovali s puno nade u Nyon, vjerovali su da mogu doći do dobrog rezultata protiv Benfice i proći u polufinale Lige prvaka mladih, ali Portugalci su se pokazali kao bolji protivnik i ipak zasčuženo prolaze dalje.

Nije to izgledalo loše u početku, Dinamo je dobro krenuo i prvi je stigao do opasnije prilike kada je Batistić odlično ubacio, ali obrana Benfice jednako dobro je reagirala ispred Marina.

U 16. minuti Dinamo je stigao do vodstva. Julardžija je sjajnim dodavanjem izbacio Karricu pred vratara Benfice, on ga je odlično prebacio i Modri su stigli do vodstva.

U tih prvih 20-ak minuta Benfica nije bila ništa bolja od Modrih koji su imali utakmicu pod kontrolom i tek u drugoj polovici prvog dijela Portugalci su polako preuzimali konce igre u svoje ruke.

Do poravnanja su stigli u 26. minuti kada je sijevnula kontra po desnoj strani Benficinog napada, loptu je vukao Embalo i onda idealno pronašao u sredini Arauja koji se odlično izvlači i ostaje sam te rutinski zabija.

Dinamo kao da je počeo padati nakon primljenog gola i Benfica je do odlaska na odmor imala još jedan zicer kada je ponovno Araujo ostao sam, ali ovaj put nije dobro zahvatio loptu.

U samo 15 minuta drugog dijela Portugalci su praktički riješili pitanje pobjednika. Postigli su dva gola i bilo je jasno kako je pred Dinamom možda ipak pretežak posao za vratiti se u utakmicu.

U 53. minuti uslijeedio je prodor po lijevoj strani i ubačaj u sredinu gdje iz drugog plana dolazi Goncalo Ramos i glavom šalje loptu u mrežu.

Pet minuta kasnije ponovno ubačaj sa strane bio je koban, ovaj put s desne strane preko opasnog Embala, ponovno na glavu Ramosa za konačnih 3:1.

Do kraja susreta Dinamo je stvorio tek jednu veliku priliku koju nije realizirao Marin kada nije dobro zahvatio glavom loptu.

U samoj završnici Modri su postali s dva igrača manje, prvo je Josipović zaradio izravni crveni karton nakon udaranja Benficinog igrača, a zatim je drugi žuti dobio i Niko Janković.