Liga prvaka, nokaut faza, Polufinale, 18.08.2020, 21:00 h, Lisabon, Luz
Suci: Björn Kuipers, Sander van Roekel, Erwin Zeinstra (Nizozemska)
Juan Bernat 56'
Paris Saint-Germain

Leipzig previše griješio, PSG iskoristio poklone i otišao u finale Lige prvaka

Branimir Korać • utorak, 18.08.2020.

PSG je prvi finalist Lige prvaka. U polufinalnom susretu u Lisabonu porazio je lakše od očekivanja momčad Leipziga, kaznio je brojne pogreške Nijemaca u fazi obrane te će se boriti za titulu prvaka Europe...

Emil Forsberg
46'
21
Patrik Schick
46'
23
Marcel Halstenberg
62'
14
Tyler Adams
64'
4
Willi Orban
83'
Julian Draxler
83'
6
Marco Verratti
83'
19
Pablo Sarabia
87'
17
Eric Maxim Choupo-Moting
87'

Thomas Tuchel

Leipzig nije uspio, PSG je pokazao da je bolji i prošao je u finale Lige prvaka. Odigrao je jako dobru i efikasnu utakmicu, ali i odlično koristio brojne pogreške Leipziga. Griješila je obrana u kompletu, griješio je i Gulacsi, a Parižani su to znali iskoristiti.

Leipzig je imao dosta problema u najvećem dijelu susreta, posebno u fazi obrane gdje je teško izlazio na kraj s razigranima Neymarom, Mbappeom i Di Marijom. Nagelsmann je pokušavao nešto promijeniti izmjenama, ali nije pomoglo.

Što se Leipzigu sprema, vidjelo se već u šestoj minuti kada je Neymar iz dobre pozicije zatresao vratnicu, zatim je Mbappe poslao loptu u mrežu, ali gol nije priznat zbog Neymarovog igranja rukom da bi u 13. minuti PSG ipak poveo.

Dosuđen je slobodni udarac iskosa za PSG, izveo ga je Di Maria koji je idealno centrirao na 6-7 metara gdje potpuno sam dolazi Marquinhos, obrana ostaje iza njega, a Brazilac glavom šalje loptu u mrežu.

Leipzig je solidno zaprijetio u 28. minuti kada je Olmo dubinskom loptom pronašao Laimera koji zavrće u sredinu, natrčao je Yussuf Poulsen, ali pucao pokraj gola.

PSG pojačava ritam u završnici prvog dijela pa tako Neymar iz velike udaljenosti iskosa gađa vratnicu, pa on i Mbappe bježe u kontru, no Mukiele spašava da bi u 42. minuti stigao drugi pogodak.

Gulacsi je loše reagirao na pritisak i loše izbio loptu, ona je završila kod Parižana na 25 metara, uslijedilo je dodavanje na Neymara u 16 metara koji petom iz prve pronalazi Di Mariju, a on rutinski zabija za 2:0.

U drugom dijelu vrlo brzo je stigao i treći pogodak, a tada je bilo jasno tko će u finale.

Bilo je tu dosta kaosa, Gulacsi je obranio prvi pokušaj pa je loptu uzeo Mukiele i iznosio je van 16 metara prema aut liniji, na izlasku iz kaznenog prostora je pao i Di maria je uzeo loptu. Odmah je ubacio na Juana Bernata koji ostaje sam pred golom i glavom pogađa za 3:0. Da Mukiele nije ostao stajati tamo gdje je izgubio loptu, Bernat bi bio u zaleđu.

Nakon toga Leipzig je pokušavao doći do smanjenja, ali nije išlo. Imao je nešto prilika, imao je i PSG za povećanje vodstva, no na kraju je ostalo 3:0, Parizu dosta za prvo finale u povijesti.