Liga prvaka, nokaut faza, Polufinale, 19.08.2020, 21:00 h, Lisabon, Estádio José Alvalade
Suci: Antonio Mateu Lahoz (Španjolska), Pau Cebrián Devís (Španjolska), Roberto del Palomar (Španjolska)

Branimir Korać • srijeda, 19.08.2020.

Poznati su finalisti Lige prvaka. Nakon što je dan ranije PSG bez problema bio uspješniji od RB Leipziga, Bayern je u drugom polufinalu slavio s identičnih 3:0 protiv Lyona te ćemo treći put zaredom u Portugalu gledati francusko-njemački okršaj, ovaj put za titulu europskog prvaka...

Thiago Mendes
46'
23
Kenny Tete
46'
9
Moussa Dembele
58'
17
Jeff Reine-Adelaide
67'
36
Rayan Cherki
73'
Niklas Sule
46'
29
Kingsley Coman
63'
10
Philippe Coutinho
75'
2
Benjamin Pavard
82'
24
Corentin Tolisso
82'
Hansi Flick

Nije bilo iznenađenja. Lyon je izbacio prvo Juventusa, a onda i Manchester City, međutim za treće iznenađenje Lyon više nije imao snage.

Čak je i početak susreta dao naslutiti da bi Lyon tu mogao napraviti nešto više, imao je dvije krasne prilike, ali odmah nakon što nije iskoristio tu drugu kontru, Bayern je na drugoj strani poveo i susret je otišao u očekivanom smjeru.

Rudi Garcia je znao da mora što duže izdržati u egalu ili povesti jer Bayern kada dođe do vodstva, preuzima kontrolu u potpunosti i Lyonove šanse su tu male.

Već u četvrtoj minuti Lyon je morao povesti. Sjajni Caqueret odličnim dodavanjem izbacio je Memphisa Depaya koji obilazi Neuera, čak i nije imao tako loš kut, ali pucao je pokraj gola.

U 17. minuti još jedan čisti zicer za Lyon. Ovaj put dugačkom loptom izbačen je Ekambi koji je napravio sve dobro osim završnice i iz blizine pogađa vratnicu.

Kada već Lyon nije iskoristio svoje prilike, Bayern je pokazao kako se to radi. Serge Gnabry je primio loptu, došao do 16 metara i onda sjajnim udarcem pogodio za vodstvo. Bilo je to svega minutu nakon promašaja Ekambija.

Lyon je taj pogodak potresao, nije najbolje reagirao s obzirom da je on trebao biti taj koji vodi. Bayern je potpuno preuzeo inicijativu i kontrolu te u 34. minuti stigao do novog gola.

Opet je strijelac bio Gnabry, a veliki dio posla napravio je Ivan Perišić. Perišić je sjajno zavrnuo loptu u peterac gdje je Lewandowski ipak nije najbolje zahvatio , Lopes je obranio njegov pokušaj, ali na odbijenu loptu dolazi Gnabry i podiže na 2:0.

.Bilo je još prilika za Bavarce, ali Gnabry, Lewabdowski i Müller nisu ih iskoristili i ostalo je 2:0. na odmoru.

U drugom dijelu vrlo brzo zaprijetio je Perišić koji se našao u odličnoj situaciji, ali njego pokušaj brani Lopes da bi nakon toga polako počeo ponovno Lyon prijetiti. Nekoliko dobrih reakcija Neuera, nekoliko loših reakcija Lyonovih napadača i pogodaka nije bilo. Sve do 88. minute kada Lewandowski psotavlja konačnih 3:0.