Dubrava na vrhu Druge HNL, Opatija slavila u Sesvetama, Hajduku dvoboj protiv druge momčadi Dinama

Branimir Korać • ponedjeljak, 24.08.2020.

Sedam od devet susreta drugog kola Druge HNL odigrano je ovog vikenda. Susreti između Rudeša i Intera te Orijenta i Junaka nisu odigrani zbog propisane samoizolacije Rudešana i Sinjana...

Dubrava je zasjela na vrh ljestvice Druge HNL nakon što je svladala na travnjaku Kustošije Dugopolje s 2:0. Sunarinu momčad do pobjede je odveo Dragan Juranović koji je prvi pogodak postigao iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, a drugi u 63. minuti.

Novi drugoligaš Opatija skinuo je drugi veliki skalp. Nakon što je svladao u prvom kolu Hajduk II golom Pejanovića u sudačkoj nadoknadi, sada je u gostima bio bolji od Sesveta 1:0. Strijelac pogotka vrijednog tri boda bio je Ivor Weitzer koji je u 71. minuti zabio iz slobodnog udarca.

Novi poraz upisali su Solinjani koji su kod kuće izgubili od Kustošije 2:1. Nakon poraza u Zaprešiću u prvom kolu, Solinjani su tražili prve bodove na svom travnjaku, ali gosti su ipak bili uspješniji. Poveli su u 32. minuti golom Ivora Ljubanovića da bi početkom drugog dijela Matej Kelava povisio na 2:0. Solinjani su pet minuta kasnije samo smanjili na konačnih 2:1 golom Tina Šošića.

Velika tri boda iz Zmijavaca odnosi BSK koji je slavio s 2:0. Početak oba poluvremena bio je koban za domaćina koji je primio golove u trećoj i 47. minuti, a oba puta strijelac je bio nekadašnja velika nada Cibalije Marko Dabro.

Zanimljiv i izjednačen dvoboj odigran je na Poljudu gdje su se sastale druge momčadi Hajduka i Dinama. Presudio je jedan pogodak, onaj Blearta Tolaja iz osme minute, a do kraja susreta prilika je bilo na obje strane. Kako je Hajduk slavio, mogao je i Dinamo, ali je isto tako i pobjeda domaćina mogla biti uvjerljivija.

Hrvatski dragovoljac odnio je sva tri boda protiv Osijeka II u susretu u kojem su Osječani vodili do 15 minuta prije kraja i mogli imati i uvjerljiviju prednost. Robert Mišković zabio je za vodstvo gostiju sredinom prvog dijela da bi u 76. minuti Dragovoljac poravnao preko Valentina Majstorovića iz kaznenog udarca. U 90. minuti potpuni preokret donio je Dominik Horvat, a gosti su propustili priliku preko Benića za uzeti bod.

Cibalia je vodila 3:0 protiv Međimurja, ali nije uspjela zadržati tu prednost i Čakovčani su uzeli bod. Od 31. do 34. minute zabijali su Mate Bajić, Karlo Miljanić i Filip Jazvić, Vinkovčani su imali visoko vodstvo, ali Patrik Mijić u 45., Stjepan Igrec u 48. i David Đurak u 78. minuti vratili su goste u utakmicu.