SEHA liga, doigravanje, Polufinale, 04.09.2020, 20:30 h, Višnjik, Zadar
30:29(13:16, 26:26, 30:29 7m) RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb nije uspio, ispustio je veliku prednost i pao na sedmerce

Mihaela Bradovski • petak, 04.09.2020.

Rukometaši Zagreba imaju za čim žaliti. Najvećim dijelom susreta protiv Vardara imao je vodstvo, u zadnjih deset minuta i šest golova prednosti te je bio na korak do finala, ali završnicu je odradio loše i izgubio na sedmerce...

UKUPNO2673/35

Dugo će se sjećati i u Nexeu i u Zagrebu kako su ispustili iz ruke Vardar. Nexe je bio udaljen do Final Foura sedam sekundi, a onda je pogodio Walczak dok je PPD Zagreb do finala bio udaljen tri sekunde, a iz sna ga je probudio njegov bivši igrač Lovro Jotić.

Zagreb je imao apsolutno sve u svojim rukama, bio je bolji protivnik, igrao je bolje, vodio, međutim dogodilo se ono što se u rukometu nerijetko dogodi. Proradio je vratar, momčad se napunila samopouzdanje, u protivničke redove uvukla se nesigurnost i u nekoliko minuta sve se promijenilo.

Baš tako je bilo i u ovom polufinalu. Najvećim dijelom susreta Zagreb je imao potpunu kontrolu i ništa nije govorilo da bi se Vardar mogao vratiti. Makedonci nisu igrali dobro, vidjelo se da im treba još puno rada i vremena da se uštimaju, ali nije bilo dovoljno da Zagreb dovrši posao.

Na poluvremenu je Zagreb imao tri razlike i rutinski je održavao prednost od početka drugog dijela.

U 49. minuti je zaključio seriju 3:0 za najviših 23:17, šest razlike držao je do osam minuta prije kraja kada kreće Vardar.

Borko Ristovski do završnice susreta branio je jako loše, ali onda je ipak počeo zaustavljati ono što je prolazilo kroz njegovu obranu. Samo u zadnjih osam minuta Vardar je napravio seriju 8:2 i došao do sedmeraca.

Tri sekunde prije kraja Jotić zabija za 26:26 i Vardar dolazi do sedmeraca. Prije toga Zagreb nije iskoristio veliku priliku, Vardaru je ostalo deset sekundi za napad, dovoljno.

Prilikom izvođenja sedmeraca Ristovski je obranio pokušaje Vlade Matanovića i Filipa Vistoropa dok s druge strane Ašanin i Jandrić nisu ništa obranili.

Vardar tako ide u nedjeljno finale protiv jakog Veszprema, a PPD Zagreb igrat će za treće mjesto protiv Meškov Bresta.