Saudijci pošteno namučili U-19 reprezentativce

Sportnet • nedjelja, 06.09.2020.

Mlada reprezentacija Hrvatske upisala još jednu tijesnu pobjedu na turniru koji je počeo ovog tjedna u Međimurju...

U Međimurju se odigrava međunarodni prijateljski turnir u uzrastu U-19, a reprezentacija Hrvatske je nakon pobjede nad Bugarskom od 3:2 bila bolja i od Saudijske Arabije. Na stadionu u Nedelišću gosti s Arapskog poluotoka bili su dobrim dijelom utakmice ravnopravni s našom reprezentacijom, što pokazuje i konačni rezultat.

Slika 2 od 2.

Saudijci u 15. minuti nisu iskoristili kazneni udarac kojeg je obranio Karlo Žiger, uzdanica londonskog Chelseaja. Samo tri minute kasnije dosuđen je kazneni udarac na drugoj strani, kapetan Antonio Marin pretvara ga u pogodak i dovodi Hrvatsku u vodstvo. Igralo se u egalu do kraja poluvremena, a Saudijci su u 35. minuti izjednačili pogotkom brzonogog Khalila Ibrahima Alabsija.

Slika 3 od 3.

Naša reprezentacija u drugom poluvremenu djeluje bolje, no Saudijska Arabija uspijeva preokrenuti rezultat. Mohammed Khalil Marran bio je strijelac u 52. minuti, ali vodstvo nije dugo potrajalo jer je već u 58. minuti Arijan Brković poravnao rezultat. Marin je kao i protiv Bugara bio dvostruki strijelac i pokazao raskoš talenta, vodstvo Hrvatskoj vratio je u 71. minuti.

Slika 1 od 1.

Nisu se ni Saudijci predali te su već u 78. minuti opet došli do izjednačenja pogotkom Hazze Ahmeda Alghamdija. Hrvatska do pobjede dolazi krajem utakmice, Ivan Brnić postigao je prekrasan pogodak za 4:3 u 85. minuti i može se reći da je s njim sačuvan obraz hrvatske reprezentacije u utakmici gdje se i očekivala pobjeda, i u kojoj se protivnik pokazao u dobrom svjetlu.

U-19: Hrvatska - Saudijska Arabija 4:3 (1:1)
SRC Trate, Nedelišće. Gledatelja: -
Suci: Dergez, Mađerić, Plantak

Hrvatska: Žiger, Braut (76' Oreč), Jurišić, Liber, Galešić, Marin (84' Mekić), Škaričić, Zdunić, Kuprešak (27' Brković), Bulat (46' Jenjić), Janković (57' Brnić), izbornik: Josip Šimunić