Prva HNL juniora: Sesvete s igračem više ostvarile prvu ovosezonsku pobjedu

Sportnet • ponedjeljak, 07.09.2020.

Na stadionu Svetog Josipa Radnika u Sesvetama odigran je odgođeni dvoboj prvog kola Prve HNL juniora između Sesveta i Rudeša. To je ujedno bio posljednji susret tog kola. Obje momčadi bile su u potrazi za bodovima kako bi se odmaknule od opasne zone.

Sesvete su s čovjekom više na terenu pobijedile Rudeš 2:1, a sva tri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu.

U 58. minuti Novak Tepšić doveo je goste u vodstvo. Tri minute kasnije dogodio se ključni trenutak utakmice. Igrač gostiju Nikola Pavlović dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton zbog iznuđivanja kaznenog udarca. Domaćin je to iskoristio i u prvoj minuti sudačke nadoknade izjednačio preko Luke Božića. Preokret, trijumf i bodove domaćem sastavu donio je Marko Josip Čavara u četvrtoj minuti nadoknade vremena.

U sedam odigranih ogleda postignuto je 25 pogodaka, od toga 3.57 po utakmici.

Rezultat posljednje utakmice prvog kola Prve HNL juniora: Sesvete – Rudeš 2:1 (Božić 90+1, Čavara 90+4/Tepšić 58).

Ostali rezultati prvog kola: Inter Zaprešić – Lokomotiva 2:6 (Selman 76, Teofilović 84/Ibrahim 26, 38, Kačavenda 36, 55, Šimić 44, Pelko 67), Osijek – Istra 1961 4:1 (Mekić 53 – 11m, 57, 61 – 11m, Ajazi 84/Hmura 27), Slaven Belupo – Hajduk 1:2 (Tomić 62/Biuk 27, Ljubičić 64 – 11m), Rijeka – Hrvatski dragovoljac 2:0 (Galešić 22, M. Frigan 41), Dinamo – Orijent 1919 1:1 (Čarapina 11/Bosančić 85), Dugopolje – Varaždin 1:1 (Duran 30/Benko 23).