HT Prva liga, 4. kolo, 12.09.2020, 17:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Jerko Crnčić (Vrbovec), Vedran Đurak (Sisak)
3:0(2:0) Rijeka
Rijeka

Bjelica krenuo pobjedom, Osijek uz golčinu Bočkaja deklasirao Rijeku

Matej Kačan • subota, 12.09.2020.

Nenad Bjelica će po dobrome zapamtiti svoj trenerski debi u matičnom NK Osijek. Njegova je ekipa s uvjerljivih 3:0 svladala rivala Rijeku na Gradskom vrtu...

Nova era za NK Osijek je krenula jako dobro. Nenad Bjelica je dočekan uz veliku pompu i očekivanja, a nakon prve utakmice je sve idealno. Na Gradskom vrtu je bez ispaljenog metka pala Rijeka i Osijek dolazi do prve pobjede u novoj sezoni.

Krenulo je idealno, vodstvom već u petoj minuti. Talys se našao na desnoj strani te je ubacio za Antu Ercega, ali loptu kupi Vedran Jugović koji loba Nevistića za 1:0.

Pogodak kao da je grogirao Rijeku koja usprkos visokom ritmu utakmice i presingu na obje strane ne stvara ozbiljniju priliku, a Osijeku se ne žuri pa do 37. minute nemamo većih prilika. Osam minuta do kraja poluvremena Rijeka prima još dva velika udarca i susret je praktički riješen.

Zoran Arsenić je u svom debiju ružno pokosio Grezdu te je zaradio izravan crveni karton, a iz slobodnjaka s 25 metara sjajno pogađa Petar Bočkaj i još jednom opravdava svoj nadimak "Pero Bombardero".

Drugo poluvrijeme bolje otvara Rijeka, kao odlučna da se vrati u susret na brzinu. No, nije gostima to pošlo za nogom usprkos dvije sjajne prilike za Čolaka koji je promašio loptu iz sjajne situacije, a onda je isto učinio i Galović kojem opraštamo jer je stoper.

U 65. Rijeka dolazi najbliže pogotku, ali se udarcu Pavičića iz daljine ispriječila greda i Osijek uz dobar prvi dio ima i dosta sreće u drugom jer je Rijeka sama uprskala tri dobre šanse u 20 minuta.

Svoj debi će po dobrome pamtiti Ramon Mierez i čini se da je Bjelica uspješno riješio pitanje napadača. U 75. novopridošli napadač glavom trese mrežu za visokih 3:0 nakon ubačaja Igora Silve.

Do kraja se nije previše toga izdogađalo jer je bilo jasno da je Osijek riješio susret, a igru su malo razvodnile i mnoge izmjene pa će Bjelica sigurno potpisati 3:0 u debiju u kojem ga je u drugom dijelu pomazila i sreća.

Osijek se tako popeo na četiri boda u ligi, dok Rijeka ostaje na šest i onaj tko osvoji bodove u derbiju Hajduka i Dinama joj dodatno može pobjeći.