Jakov Filipović do prvijenca u dresu BATE Borisova, nastavlja se borba za titulu

Branimir Korać • subota, 12.09.2020.

BATE Borisov i Soligorsk nastavljaju borbu za titulu prvaka Bjelorusije, s BATE je ovu su botu slavio s 5:2 protiv Smoleviča uz pogodak Jakova Filipovića...

Novu ppobjedu upisali su nogometaši BATE Borisova koji su u 23. kolu bjeloruskog prvenstva svladali Smoleviče s 5:2. Ovom pobjedom zadržali su korak sa Soligorskom, momčadi imaju isti broj bodova i boe se za titulu.

Smoleviči su pak na dnu ljestvice i u borbi za opstanak te je teško za očekivati da će se na kraju nekako izvući. U zadnjih pet kola upisali su isto toliko poraza.

U Borisovu domaćin je u završnici prvog poluvremena golovima Willumssona i Skaviša poveo s 2:0 da bi na startu drugog dijela Džigero smanjio na 2:1.

Kratko je trajala nada fenjeraša da može nešto izvući iz ovog meča, prvo je Willumsson povisio na 3:2, a onda i Jakov Filipović pogodio za 4:1. Kasnije je Skaviš dodao peti pogodak. Drugi gol za goste postigao je Hankevič u 85. minuti.

Jakov Filipović odradio je cijelu utakmicu.