Genoa
Genoa 4:1 Crotone

Sjajan debi za Pjacu, ušao umjesto Pandeva i odmah zabio prvijenac

Branimir Korać • nedjelja, 20.09.2020.

Marko Pjaca igrač je Genoe do kraja sezone, točnije stigao je iz Juventusa na posudbu, a već u prvom nastupu postigao je pogodak...

Genoa je sezonu otvorila na svom stadionu protiv novaka u ligi Crotonea, visoko ga je svladala s 4:1, a debitirali su Marko Pjaca i Milan Badelj.

Dok je Badelj igrao od prve minute, Pjaca je ušao u igru u 68. umjesto Gorana Pandeva te sedam minuta kasnije postigao pogodak.

Bila je to lijepa akcija domaćina, Ghiglione je povukao napad, gurnu loptu Pjaci u prostor, a on je sjajno pogodio suprotni kut te je lopta od vratnice završila u mreži.

Genoa se proteklih sezona dosta mučila i ostanak u ligi osiguravala je uglavnom u posljednjim kolima, no ovdje je izgledala dosta bolje i konkretnije.

Već u šestoj minuti stigla je do vodstva golom Mattije Destra nakon što ga je ubačajem s desne strane proigrao Ghiglione.

Tri minute kasnije odlična lopta za izbacivanje Pandeva samog prema golu, sjurio se pred vratara i onda ga majstorski prebacio za 2:0 u samom početku dvoboja.

Crotone je smanjio zaostatak u 28. minuti preko Rivierea, ali kratko je bio u igri, ubrzo je na drugoj strani Zappacosta krasno pogodio s ruba kaznenog prostora za 3:1.

U nastavku susreta viđen je još samo Pjacin pogodak, a domaćin je bez problema iskontrolirao susret.

Badelj je na terenu proveo ono vrijeme do Pjacinog ulaska.