Liverpool napunio mrežu Lincolna, City i Villa idu dalje

Matej Kačan • četvrtak, 24.09.2020.

Odigrana su još tri susreta šesnaestine finala engleskog EFL Kupa, a pobjede su upisali Aston Villa, Liverpool i Manchester City koji se dugo mučio protiv Bournemoutha...

Nogometaši Liverpoola nastavili su uveseljavati svoje pratitelje s utakmicama i golijadama u novoj sezoni. Najnovija kiša golova je stigla u EFL Kupu na gostovanju kod Lincolna koji se može pohvaliti da je prvaku Engleske zabio dva gola, ali je primio sedam.

Već u kobnom prvom poluvremenu je bilo 4:0. Počelo je sve preko Shaqirija u devetoj minuti, a u 18. sa svojom simultankom kreće Takumi Minamino. Pridružio mu se i mladi Curtis Jones koji trese mrežu u 32. i 36. za visoku razliku na poluvremenu.

Odmah početkom drugog na 5:0 povisuje Minamino svojim drugim golom, ali se onda pojavio i domaćin preko Eduna u 61. Na 6:1 povisuje Grujić nakon samo četiri minute, a ludih nekoliko minuta s tri gola zaključuje Montsma u 67. za 6:2. Konačni je rezultat postavio Divock Origi u 89.

Mnogo više muke je imao Manchester City koji je ipak igrao protiv dosta jačeg suparnika. Na Etihadu je Bournemouth pokazao malo, ali i to malo je bilo dovoljno za držanje remije do 75. minute. Mladi Delap je doveo City u vodstvo u 18., ali Surridge izjednačava samo četiri minute kasnije i taj rezultat stoji do 75. minute.

15 minuta prije kraja se ukazao Phil Foden koji je s 11 metara pospremio odbijanac od stative i City ipak dolazi do novog vodstva, a onda i pobjede pošto su Građani sačuvali rezultat do kraja.

Dalje ide i Aston Villa koja je na gostovanju kod Bristola koristila svoje šanse i sigurno prošla s 3:0. Ključne su bile minute u ranoj fazi utakmice kad su El-Ghazi i Traore u 11. i 14. minuti postavili 2:0, a konačan rezultat je djelo Watkinsa u 73.